Zamknij

Pilot easyJet obala mity dot. używania telefonów na pokładzie. "Przepisy są przestarzałe"

Redakcja
08.10.2018 10:58
Pilot easyJet obala mity dot. używania telefonów na pokładzie. "Przepisy są przestarzałe"

Chris Foster, pilot linii easyJet, przyznał w rozmowie z brytyjskimi mediami, że nic się nie stanie, jeśli nie wyłączymy telefonu podczas lotu. Jego zdaniem przepisy pochodzą sprzed wielu lat i być może wkrótce się zmienią.

Chris Foster odpowiadał na pytania pasażerów na łamach serwisu Liverpool Echo. Wiele z nich dotyczyło bezpieczeństwa w czasie podróży samolotem. Jedną z najbardziej nurtujących kwestii były skutki niewyłączenia urządzeń elektronicznych w czasie lotu. "Co się stanie, jeśli zapomnimy to zrobić"? - pytali pasażerowie. Odpowiedź pilota dla niektórych może być zaskakująca.

"Nie ma się czym przejmować"

Zdaniem pilota, jeśli zapomnimy wyłączyć telefon podczas lotu, nie wpłynie to negatywnie na bezpieczeństwo podróży.

Nie ma się czym przejmować. Obecne systemy kontroli w samolotach są na tyle wyszukane, że nie spowoduje to żadnych zakłóceń – przekonywał pracownik easyJet.

Chris Foster dodał, że przepisy, które obecnie obowiązują, są przestarzałe. - Pochodzą sprzed wielu lat, z czasów, kiedy jeszcze nawet nie mieliśmy tabletów. Ale prawo powoli zaczyna być liberalizowane. Teraz można korzystać z urządzeń elektronicznych przełączonych w tryb samolotowy, ale myślę, że w ciągu kilku najbliższych lat możemy spodziewać się kolejnych zmian - powiedział.

Zobacz także

Pasażerowie nie chcą zmian?

Choć pilot mówi o konieczności rewizji przepisów, pasażerowie woleliby, aby... przepisy pozostały niezmienione. Takie wnioski można wyciągnąć z corocznego raportu Global Aviation Trends. Ankieta została przeprowadzona na 8 tys. pasażerów z 10 rynków turystycznych.

Zagłosuj

Czy chciałbyś/chciałabyś korzystać z internetu w czasie lotu?

Liczba głosów:

Większości osób wcale nie przeszkadza brak dostępu do internetu, możliwości zadzwonienia czy wysłania wiadomości w trakcie lotu. Aż 64 proc. Niemców uznało, że nie jest konieczne, aby być dostępnym nawet w czasie podróży samolotem. Podobnie sądzą Szwedzi (57 proc.), Francuzi (56 proc.), Brytyjczycy (52 proc.), Amerykanie (52 proc.) i Japończycy (54 proc.).

Za tym, aby móc korzystać z telefonu bez ograniczeń podczas lotu, opowiedzieli się natomiast Chińczycy (70 proc.), Hindusi (73 proc.) i mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich (63 proc.).

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC