Zamknij

Pilot przeleciał obok tornada. Do sieci trafiło szokujące nagranie

16.06.2021 11:56
Samolot w chmurach
fot. Shutterstock

David Evans, który w niedzielę leciał szybowcem z Minco do Tuttle w Oklahomie, miał okazję przeżyć coś niezwykłego i jednocześnie niepokojącego. Mężczyzna przeleciał obok... tornada. Zdarzenie udało mu się nagrać, a wideo zamieściła w sieci jego żona. Musicie to zobaczyć.

Amerykanin w niedzielę leciał szybowcem na południowy zachód od Oklahoma City. I wtedy spotkało go coś niezwykłego. David Evans przelatywał przez środek systemu burzowego, kiedy napotkał na swojej drodze tornado. Znalazł się w bardzo bliskiej odległości od chmury lejowej. I udało mu się to nagrać.

Wideo zamieściła w sieci żona pilota. I wywołało ono niemałą furorę. Internauci są jednocześnie zachwyceni, ale też przerażeni tym, co przeżył pilot. Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko.

Pilot przeleciał obok tornada. Do sieci trafiło szokujące nagranie

David Evans, który w ostatnią niedzielę pilotował swój niewielki samolot z Minco do Tuttle w stanie Oklahoma w USA, natknął się na tornado. Mężczyzna przeleciał obok tworzącego się lejka. Wcześniej nic nie wskazywało na to, że na jego trasie powstanie takie zjawisko.

Amerykanin zauważył trąbę powietrzną - która na szczęście nie charakteryzowała się dużą siłą - i zaczął wokół niej krążyć. Niezwykłe zjawisko nagrał z okien swojego pojazdu. Następnie wideo wrzuciła do sieci jego żona. Błyskawicznie rozniosło się ono po Twitterze i innych mediach społecznościowych.

Pilot nie mógł dostrzec ze swojego fotela, że chmura o lejkowatym kształcie dotyka ziemi, więc rzeczywiście jest tornadem. Mimo tego był podekscytowany całym zajściem.

Nagranie, które trafiło do sieci, wywołało lawinę komentarzy.

Pierwsze, co pomyślałem - uciekaj stamtąd!

 

Aż trudno w to uwierzyć.

 

Niesamowite - piszą internauci.

Chcielibyście zobaczyć coś takiego na własne oczy?

Źródło: news.com.au