Zamknij

Pilot samolotu wyprowadzony w kajdankach. Pasażerowie byli zdezorientowani

Redakcja
22.01.2018 10:42
Pilot samolotu wyprowadzony w kajdankach. Pasażerowie byli zdezorientowani
fot. Pixabay

Pilot British Airways został wyprowadzony w kajdankach niedługo przed planowanym startem samolotu. Policję zaalarmowała obsługa, która wyczuła od mężczyzny alkohol. 

Pasażerowie lecący z lotniska Gatwick-Londyn na Mauritius musieli liczyć się ze sporym opóźnieniem. Wszystko z powodu pilota linii British Airways, który został wyprowadzony z samolotu przez uzbrojonych policjantów.

Niedługo przed wylotem obsługa pokładowa wyczuła od mężczyzny alkohol. Przerażeni stewardzi, obawiając się o bezpieczeństwo pasażerów w czasie planowej, niemal 11-godzinnej podróży, zawiadomili o tym zdarzeniu policję. Jak podaje portal fly4free.pl, samolot miał wylecieć z lotniska Gatwick o godz. 20.20, tymczasem policja została wezwana do samolotu o godzinie… 20.25. 

49-letni pilot został zatrzymany do czasu wyjaśnienia tej sprawy. Samolot British Airways miał ponad 2,5 godziny opóźnienia. Ostatecznie maszyna wystartowała o godz. 22.56, gdy udało się znaleźć innego pierwszego oficera, który poleciał w rejs na Mauritius.

Przedstawiciele linii lotniczych British Airways wydali oficjalne oświadczenie, w którym przeprosili pasażerów za całe zdarzenie. Zapewnili jednocześnie, że dołożą wszelkich starań, aby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości. Poinformowano również, że 49-letni mężczyzna poniesie konsekwencje służbowe z powodu swojego niedopuszczalnego zachowania. 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC