Zamknij

Pilot samolotu zasnął za sterami. Do sieci trafiło nagranie z kokpitu

Redakcja
25.02.2019 12:02
Pilot zasnął za sterami
fot. Facebook/screen

Wielu z nas podczas podróży samolotem lubi uciąć sobie drzemkę. I nie ma w tym nic złego, jeśli osobą, która zasypia, nie jest... pilot samolotu. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać pilota linii China Airlines drzemiącego za sterami Boeinga 747. Mężczyznę nagrał jego kolega z kokpitu. 

Gdyby nagranie zobaczyli sami pasażerowie, zapewne wpadliby w panikę. O sprawie dowiedzieli się przełożeni drzemiącego pilota, którzy zapewnili, że został on odpowiednio ukarany. 

Pilot samolotu śpiący za sterami 

Na nagraniu widać pilota z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem, śpiącego w kokpicie samolotu. Nie wiadomo, jak się nazywa. Media podają jedynie, że głównie obsługuje on loty do Tokio, na Okinawę, do Seulu i Hongkongu. Jest również instruktorem w Centrum Szkolenia Lotniczego China Airlines.

Kiedy nagranie wyciekło do sieci, o sprawie dowiedzieli się również przełożeni pilota. Linie lotnicze zapewniły, że "śpiący" pracownik poniósł odpowiednią karę. Drugi pilot, który nagrał całą sytuację, również poniesie konsekwencje. Przewoźnik wyjaśnił, że zamiast filmować kolegę, powinien był go obudzić.

Zobacz także

Źródło: fakt.pl

___

RadioZET.pl/NC