Zamknij

Piorun uderzył w samolot. Maszyna musiała awaryjnie lądować

Redakcja
20.02.2019 09:40
Delta Air Lines
fot. Flickr

Piloci samolotu Delta Air Lines podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu tuż po tym, jak piorun uderzył w maszynę. Na pokładzie znajdowało się 164 pasażerów. Władze zapewniły, że w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.  

Pasażerowie lotu z lotniska Georgia Mitchell w amerykańskim Milwaukee do Hartsfield Jackson w Atlancie z pewnością na długo zapamiętają ten lot. Maszyna niedługo po stracie musiała przymusowo lądować na lotnisku.

Piorun trafił w samolot

Samolot linii Delta Air Lines realizował lot na międzynarodowe lotnisko Hartsfield Jackson w Atlancie. W pewnym momencie w maszynę uderzył piorun. Po tym incydencie piloci podjęli decyzję o przymusowym lądowaniu na lotnisku Chattanooga Metropolitan w amerykańskim stanie Tennessee.

Rzecznik lotniska, Albert Waterhouse, potwierdził, że samolot bezpiecznie wylądował we wtorek o godz. 15.38 czasu lokalnego. Na pokładzie znajdowało się 164 pasażerów. Zapewniono, że nikt z obecnych na pokładzie nie odniósł obrażeń. 

 „Samolot zostanie poddany dokładnej inspekcji, która zdecyduje o tym, jak pasażerowie zostaną zabrani na lotnisko docelowe” – napisał Waterhouse w oświadczeniu.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: tvp.info.pl

___

RadioZET.pl/NC