Zamknij

Planujesz urlop w Turcji? Brytyjskie MSZ zaleca ostrożność

Redakcja
11.06.2018 11:28
Kapadocja
fot. Pixabay

Brytyjskie Ministerstwo Spraw zagranicznych uaktualniło komunikat dla osób wyjeżdżających do Turcji i zaleca ostrożność. Powodem są zbliżające się wybory parlamentarne i prezydenckie w tym kraju. Podróżni mogą spodziewać się dodatkowych kontroli bezpieczeństwa. 

Wybory prezydenckie i parlamentarne w Turcji mają odbyć się 24 czerwca. Właśnie dlatego brytyjskie MSZ podęło decyzję o aktualizacji komunikatu dla odwiedzających ten kraj. 

Podróżni w Turcji muszą zachować ostrożność

Brytyjski resort ostrzega, że w związku z planowanymi w najbliższym czasie wyborami mogą być organizowane wiece i demonstracje, a podróżni - dla własnego bezpieczeństwa - powinni unikać takich wydarzeń i stosować się do zaleceń miejscowych władz.

MSZ dodaje, że turyści mogą spodziewać się dodatkowych kontroli bezpieczeństwa przed lotami z Turcji. O wszelkie informacje dotyczące konkretnych rejsów należy pytać linie lotnicze, u których pasażerowie wykupili bilety.

MSZ przypomina, że w kraju wciąż obowiązuje stan wyjątkowy. Już miesiąc wcześniej podobne informacje zamieścił na swojej stronie niemiecki MSZ. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zmieniło treści komunikatu od stycznia tego roku, który brzmi „ostrzegamy przed podróżą" (drugi stopień na czterostopniowej skali).

Przeczytaj także:

• MSZ ostrzega przed podróżami do Rosji. "Jest zagrożenie zamachami terrorystycznymi"

• Wysokie opłaty za e-wizy do Egiptu. MSZ ostrzega przed płatnymi serwisami

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC