Zamknij

To jedna z najbardziej niezwykłych plaż w Polsce. Rozpościera się z niej widok na dwa zamki

28.11.2020 20:00
Plaża
fot. Shutterstock

Jeżeli nie macie pomysłu, gdzie jechać w Polsce na wakacje, mamy dla was małą podpowiedź. Oto plaża, z której można podziwiać aż dwa polskie zamki. Warto odwiedzić to miejsce choć raz w życiu.

Nie macie pomysłu na to, gdzie wyskoczyć w okresie wakacyjnym w Polsce? Mamy dla was propozycję! Okazuje się, że w naszym kraju znajduje się miejsce, które jest pod wieloma względami wyjątkowe.

Po pierwsze jest to piękna plaża, która znajduje się nie nad Bałtykiem, a nad jeziorem. Po drugie rozpościera się z niej niezwykły widok na dwa zamki! Wiedzieliście, że mamy w Polsce takie perełki? Już wiecie, o jakim miejscu mowa?

Plaża nad Jeziorem Czorsztyńskim - niezwykłe miejsce w Polsce

Jezioro Czorsztyńskie to zbiornik wodny na Dunajcu, który ma 9 km długości i średnio 1,3 km szerokości. Powstał przez zbudowanie w Niedzicy zapory wodnej pomiędzy Pieninami Spiskimi a Właściwymi. Akwen ten leży w Pieninach i cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Biegnąca wokół Jeziora Czorsztyńskiego plaża to miejsce chętnie przez nich odwiedzane.

Po pierwsze znajdziemy tutaj drobny, przyjemny piasek. Po drugie rozpościera się stąd niezwykły widok na dwa zamki! Z plaży nad Jeziorem Czorsztyńskim można bowiem podziwiać Zamek Dunajec w Niedzicy. Ta średniowieczna fortyfikacja przez wszystkie lata wiele przeszła, ale dzisiaj stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Polsce. W dodatku jest bardzo dobrze zachowana i co roku gości tysiące turystów. Jest to także miejsce stanowiące tło filmowe dla wielu znanych produkcji - m.in. "Zemsty", "Janosika" czy "Wakacji z duchami".

Z kolei po drugiej stronie jeziora znajdziemy ruiny zamku w Czorsztynie. Powstał on w XIV wieku, a w XVIII wieku najechały go wojska kozackie. Od połowy XX wieku ruiny zamku są zabezpieczane, a obecnie znajduje się on pod opieką Pienińskiego Parku Narodowego. Stąd warto wybrać się w piękne Pieniny, które kuszą ciekawymi szlakami i bajkowymi widokami.