Zamknij

Plaże Grecji można wylicytować na... aukcjach internetowych

Redakcja
21.05.2018 13:24
Plaża Traounou - Rodos
fot. Fotolia

Ministerstwo Finansów Grecji organizuje aukcje internetowe, na których greccy przedsiębiorcy mogą wylicytować prawo do zarządzania publicznymi plażami. Zaplanowanych jest ponad 200 aukcji z plażami znajdującymi się na kilku greckich wyspach. 

W tym roku greckie Ministerstwo Finansów chce wydzierżawić około 220 plaż. Ceny mają być o 50 procent wyższe niż początkowo ustalone. 

Greckie plaże na aukcjach

Na aukcjach można wylicytować prawo do zarządzania publicznymi plażami w Grecji. Przedsiębiorcy mogą dzięki temu organizować na terenie określonych plaż m.in. punkty wynajmowania sprzętu sportowego czy wystawiać za opłatą leżaki oraz parasole przeciwsłoneczne.

Jak informuje portal Greek Travel Pages (za Rzeczpospolitą), dzięki aukcjom internetowym zorganizowanym w zeszłym roku resort uzyskał stawki o 50 procent większe niż ceny wywoławcze. W tym roku odbyło się już 90 aukcji, a zaplanowanych jest jeszcze 130. Do wydzierżawienia są plaże w różnych częściach Grecji, w tym na Hydrze, Poros, Eginie, Rodos, Krecie i Kefalonii.

Zainteresowani licytacją muszą złożyć ofertę przez stronę internetową ministerstwa w ciągu 7 dni od momentu ogłoszenia aukcji.

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC