Zamknij

Pływał na desce, kiedy otoczyły go rekiny. Do sieci trafiły szokujące zdjęcia

28.04.2021 12:07
Rekin
fot. Shutterstock

Brytyjczyk, który w ostatnich dniach relaksował się w wodzie na desce typu SUP u wybrzeży Kornwalii, zapamięta tę wyprawę na długo. Kiedy spokojnie sobie pływał, otoczyły go rekiny olbrzymie. Ten szokujący, ale niezwykły widok udało się uchwycić fotografowi przebywającemu obok.

Michael Amos to 20-letni fotograf specjalizujący się w robieniu zdjęć naturze. Pochodzi on z miejscowości Penryn w Kornwalii i właśnie w tym rejonie udało mu się ostatnio dokonać niemal niemożliwego.

Młody artysta wybrał się jednego dnia na plażę w Porthcurno, gdzie fotografował okoliczną scenerię - m.in. fragment Oceanu Atlantyckiego, który jest stąd doskonale widoczny. W pewnym momencie uchwycił na obrazku mężczyznę na desce typu SUP, w pobliżu której zaczęły krążyć rekiny olbrzymie. Zdjęcie trafiło do sieci i zrobiło ogromną furorę wśród internautów. Piszą też o tym zagraniczne media.

Pływał na desce, kiedy otoczyły go rekiny. Do sieci trafiły szokujące zdjęcia

Michael Amos od godziny robił zdjęcia pięknej angielskiej i nadmorskiej naturze w miejscowości Porthcurno w Kornwalii. W którymś momencie zauważył na wodzie mężczyznę na desce SUP, na której pływa się z wiosłem. Pozornie zwyczajny obrazek po chwili mocno go zaskoczył. Okazało się bowiem, że wokół pływaka zebrały się rekiny.

Fotografowi udało się uchwycić ten moment w swoich pracach. Widać na nich paddleboardera w otoczeniu 6-metrowych rekinów olbrzymich.

Na moim zdjęciu można zobaczyć jednego z rekinów pływających tuż obok SUP-a. Daje to poczucie skali, które pokazuje, jak duże mogą być rekiny olbrzymie - powiedział w rozmowie z mirror.co.uk.

Całe zajście okazało się jedynie niezwykłą przygodą i nikomu nie stała się krzywda. Przypominamy, że rekiny olbrzymie mogą osiągać nawet 8 m długości i ważyć ponad 5 ton. Są to drugie co do wielkości ryby na świecie, jednak dla człowieka pozostają łagodne. Zobaczenie ich w miejscu, w którym zwykle pojawiają się co najwyżej delfiny i foki, jest unikatowym przeżyciem.

Źródło: mirror.co.uk