Zamknij

Pobyt w hotelu tańszy niż wynajem mieszkania. Zaskakujące oferty w europejskich krajach

30.11.2020 09:33
Hotel - zakwaterowanie
fot. Shutterstock

W Hiszpanii i Portugalii można znaleźć hotele, w których miesięczny pobyt będzie dużo tańszy niż wynajem mieszkania. O zaskakującej ofercie sieci hotelowych poinformował hiszpański dziennik "El Mundo".

Do tej pory długoterminowe mieszkanie w hotelu uważano za luksus, na który niewielu mogło sobie pozwolić. Jednak podczas pandemii i braku turystów ze względu na obostrzenia w przemieszczaniu się pokoje hotelowe stoją puste.

W Hiszpanii i Portugalii taniej mieszkać w hotelu

Niektóre duże sieci hotelarskie w Hiszpanii i Portugalii zaoferowały pobyt w hotelu opłacany miesięcznie w cenie niższej od kosztu wynajęcia mieszkania w tych krajach.

Na stronach internetowych sieć B&B Hotels zaoferowano pokoje w cenie od 500 euro za miesiąc pobytu.

– Mieszkanie w hotelu to luksus, może być wygodne i przyjemne – powiedziała "El Mundo" dyrektor w B&B Hotels, Lucia Mendez-Bonito. – Jeżeli ludzie do tej pory nie korzystali z takiej opcji, to dlatego, że była za droga. Teraz jednak sytuacja jest taka, że możemy zaoferować bardziej przystępne ceny – dodała.

Wiele z tych hoteli było już użytkowanych wcześniej jako szpitale dla chorych na Covid-19, potem jako biura dla pracujących zdalnie, a od niedawna proponuje się pobyty długoterminowe. Pokoje wyposażone są w wygodne łóżka king size i własną łazienkę, a w cenie zapewniony jest dostęp do wi-fi, kawa i herbata. Podstawowa cena obejmuje także parking i cotygodniowe sprzątanie. Można wykupić również dodatkowe usługi.

– Teraz można mieszkać w centrum Madrytu, w pokoju hotelowym z balkonem, z widokiem na Puerta del Sol, i we wnętrzu zaprojektowanym przez znanego architekta Luisa Vidala – podkreśla Lucia Mendez-Bonito. Można pojechać na miesiąc do Lizbony lub do Coimbry i kosztuje to tyle samo, albo mniej niż wynajęcie mieszkania.

Według sieci hotelowej B&B Hotels oferta może okazać się atrakcyjna zwłaszcza dla ludzi młodych, którzy nie chcą dzielić z innymi lokatorami wynajmowanych, drogich mieszkań. Mogą także z niej skorzystać pracujący zdalnie albo osoby podróżujące z miasta do miasta.

Źródło: PAP