Zamknij

Podczas startu samolotu doszło do poważnej awarii. Część silnika upadła na ziemię

15.03.2021 08:55
Samolot
fot. Shutterstock

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na lotnisku w Bogocie. Airbus A300B4F sunął po pasie startowym, kiedy doszło do eksplozji jego silnika. Rozległ się głośny huk, a elementy maszyny upadły na ziemię. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Niedawno pisaliśmy o tym, że w trakcie lądowania samolotu w Indiach doszło do poważnego wypadku. Pojazd, w którym znajdowało się kilkadziesiąt osób, uderzył w słup elektryczny. Na szczęście wszyscy wyszli z tego zdarzenia cali i zdrowi, ale przy okazji najedli się strachu.

Teraz media na całym świecie rozpisują się o groźnym incydencie, który miał miejsce w kolumbijskiej Bogocie. Airbus A300B4F należący do wenezuelskich linii Transcarga International Airways startował z lotniska, kiedy doszło do awarii jego silnika. Metalowe części oderwały się od pojazdu i upadły na ziemię. Nikomu nic się nie stało, ale było o mały włos od tragedii.

Podczas startu samolotu doszło do poważnej awarii. Część silnika upadła na ziemię

Do niegroźnych wypadków z udziałem samolotów dochodzi regularnie, ale relacje z niektórych incydentów wywołują gęsią skórkę. Do takiego zdarzenia doszło ostatnio na lotnisku El Dorado w Bogocie. Samolot wenezuelskich linii lotniczych Transcarga, który zwykle zajmuje się przewozami cargo albo czarterami, startował z portu, kiedy jego silnik wybuchł.

Świadkowie zajścia twierdzą, że usłyszeli głośny huk, a następnie metalowe części pojazdu upadły na ziemię. Wygląda na to, że doszło do niewielkiego wybuchu lewego silnika, w wyniku czego oderwały się od niego tarcze wirnika.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale mogło dojść do tragedii. Szczątki silnika bowiem spadły na ziemię za płytą lotniska, a obok w tym samym czasie przejeżdżał motocyklista.

Personel pokładowy musiał przerwać start, a maszyna, która miała dotrzeć do Caracas w Wenezueli, została uziemiona. Teraz specjaliści prowadzą dochodzenie, które ma ustalić, jak doszło do awarii 37-letniego samolotu.

Źródło: Simple Flying, Onet