Zamknij

Podniebny basen między wieżowcami. Sky Pool w Londynie stał się hitem internetu

08.06.2021 13:18
Sky Pool - basen między wieżowcami w Londynie
fot. AP/Associated Press/East News

W Londynie otwarto 25-metrowy basen rozciągający się pomiędzy dwoma wieżowcami. Sky Pool, jak nazwano nową atrakcję, ma przezroczyste dno i unosi się 35 metrów nad ziemią. Zdjęcia i nagrania ukazujące basen obiegły sieć. Część internautów uważa, że to niebezpieczna atrakcja i "przepis na katastrofę". 

Sky Pool powstał na 10. piętrach dwóch budynków w Nine Elms, w południowo-zachodnim Londynie. Projektanci podkreślają, że ich celem było stworzenie basenu, z którego pływający mogliby podziwiać miasto. Jednocześnie chcieli stworzyć atrakcję dla przechodniów.

Londyn. Basen między wieżowcami

Nowo otwarty basen z przezroczystym dnem ma 25 metrów długości, 5 metrów szerokości i 3 metry długości. Podniebny akwen jest w stanie udźwignąć 50 ton wody. 

Korzystający z tej atrakcji mogą przemieszczać się między sąsiednimi budynkami kompleksu Embassy Gardens, na wysokości 35 metrów nad ziemią. Sky Pool oferuje widoki na Parlament, London Eye i panoramę Londynu. Basen został okrzyknięty najbardziej ekskluzywnym miejscem do kąpieli w Wielkiej Brytanii.

Z londyńskiego Sky Pool mogą korzystać wyłącznie mieszkańcy i goście apartamentowca Embassy Gardens. 

Pod zdjęciami i nagraniami masowo publikowanymi w mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy. Część internautów jest zachwyconych nową atrakcją w Londynie, inni uważają to za "koszmar".

– To przepis na katastrofę.

– Kocham wysokość, ale niektóre rzeczy po prostu nie są tego warte.

– Nie będę pływać w tym basenie śmierci – czytamy w komentarzach.

aaa

Źródło: Daily Mail, Wprost