Zamknij

Podniebny basen ze szklanym dnem. Pierwsza tego typu konstrukcja na świecie

Nina Czochara
02.09.2019 13:33
Basen ze szklanym dnem w Londynie
fot. embassygardens.com

Ten nietypowy, "podniebny basen" ze szklanym dnem ma zawisnąć na wysokości 35 metrów w centrum Londynu. Pierwsza tego typu konstrukcja na świecie zostanie prawdopodobnie ukończona jeszcze w tym roku.  

Luksusowy basen ze szklanym dnem ma zwisnąć w centrum stolicy Wielkiej Brytanii, tuż przy nowej ambasadzie USA. Choć projekt ma zostać ukończony do końca bieżącego roku, basen będzie otwarty dla mieszkańców już w przyszłe lato.  

Londyn: basen ze szklanym dnem

Podniebny basen zostanie wykonany w całości ze szkła o grubości 20 cm. Połączy dachy wieżowców Embassy Gardens w Londynie na wysokości 35 metrów. Dzięki temu goście luksusowego budynku będą mogli przepływać między apartamentowcami. Do dyspozycji wypoczywających będzie również spa, bar i oranżeria.

Podniebny basen
fot. Embassy Gardens

Autorzy projektu tłumaczą, że pływając w tym miejscu, można poczuć się tak, jakbyśmy unosili się w powietrzu. Konstrukcja szklanego basenu, zanim trafi do Londynu, musi przejść testy w Kolorado. W apartamentowcach Embassy Gardens ma powstać docelowo 2 tys. mieszkań - najdroższe nich mają kosztować nawet 5 milionów funtów (czyli ok. 24 mln zł) za penthouse.

Podniebny basen w Londynie
fot. embassygardens.com

W ostatnim czasie brytyjski burmistrz, Sadiq Khan, nie wydał zgody na rozpoczęcie budowy kontrowersyjnego projektu The Tulip. Budynek, przypominający tulipana, miał wznosić się na wysokość 305 metrów i stać się najwyższą konstrukcją w Londynie. Ostatecznie projekt został odrzucony. Zdaniem burmistrza budynek nie reprezentował wystarczająco wysokich standardów.

ZOBACZ TAKŻE:

• Hotel na klifie z przezroczystym basenem. Niesamowity projekt w Norwegii

• Restauracja pod wodą. Pierwszy taki projekt w Europie

___

Źródło: Wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC