Zamknij

Pojawiła się poważna konkurencja dla PKP. Bilety już od 19 zł

Redakcja
20.07.2018 11:15
Leo Express
fot. Flickr

Na polskich torach pojawiła się poważna konkurencja dla PKP. Od dzisiaj udostępniono długo wyczekiwane połączenie Leo Express między Pragą, Katowicami i Krakowem. Bilety są dostępne w sprzedaży od 25 czerwca.

Leo Express już od dawna planuje wkroczyć na polskie tory. Czeskiemu przewoźnikowi udało się w końcu uruchomić długo wyczekiwaną trasę do Czech, otrzymał bowiem zezwolenie na dopuszczenie pociągów Stadler Flirt do polskiego ruchu kolejowego. 

Tanie połączenie od Leo Express

Pierwszy kurs czeskiego przewoźnika rusza 20 lipca z Pragi o 16.10. Do Katowic dotrze on krótko po 21.00, a do Krakowa o 23.19.

Dyrektor LEO Express Polska, Peter Jančovič, zaprasza podróżnych do skorzystania z jego oferty. Jak sam stwierdził, droga do uruchomienia tego połączenia nie była łatwa. - Choć prawo polskie pod kątem pojazdów i nowych graczy na rynku stawia bardzo trudne i niespotykane gdzie indziej wymagania, bardzo sobie cenimy, że razem z prezesem Urzędu Transportu Kolejowego udało nam się z sukcesem zakończyć kolejny etap przygotowań i nic już nie zagraża naszemu startowi – stwierdził.

Jančovič zauważył również, że konkurencja na rynku może przynieść pozytywne skutki, zarówno dla przewoźników, jak i pasażerów. Według niego da ona szansę rozwoju dla całego transportu kolejowego.

Ceny biletów na pociągi LEO Express zaczynają się od 19 zł (cena uzależniona jest od terminu ich zakupu). Średnio ceny na połączenia z Krakowa do Pragi kosztują 60-80 zł. Cała podróż ma trwać ok. 6,5 godziny. 

Przeczytaj także:

• Nowa usługa Leo Express w Polsce. Zagrozi taksówkarzom?

• LOT uruchomił nowe połączenie z Warszawy. Loty aż sześć razy w tygodniu

___

RadioZET.pl/NC