Zamknij

Pokój pod gołym niebem za 1,2 tys. zł za noc? To miejsce robi wrażenie

04.06.2020 11:23
Zero Real Estate - pokój bez ścian
fot. PAP, "Zero Real Estate"

To idealne miejsce dla wielbicieli niestandardowych miejsc noclegowych oraz górskich krajobrazów. W szwajcarskich Alpach powstał hotel... bez ścian i dachu. Za noc pod gołym niebem, a właściwie samo łóżko, trzeba zapłacić około 1,2 tys. złotych. Chętnych jednak nie brakuje. 

Dwóch szwajcarskich artystów konceptualnych, bracia Frank i Patrik Riklin, otworzyło w środę niezwykły „hotel” na świeżym powietrzu. Pomysłodawcy projektu "Zero Real Estate" wierzą, że taki nocleg będzie miał szczególny urok ze względu na fantastyczne krajobrazy, które można podziwiać prosto z łóżka. 

W dobie pandemii, kiedy szczególnie ceni się ustronne miejsca i świeże powietrze, projekt może zdobyć dużą popularność. 

Zero Real Estate, czyli pokój bez ścian

Pierwszy z siedmiu zaplanowanych pokoi powstał w szwajcarskich Alpach, w miejscowości Walenstad. Docelowo artyści chcą stworzyć latem siedem „pokoi pod gołym niebem" na terenie wschodniej Szwajcarii i Liechtensteinu. 

Pokój składa się z podwójnego łóżka oraz… zapierającego dech w piersiach górskiego otoczenia. Koszt takiego noclegu, wraz z obsługą kamerdynera (w tej roli zwykle występuje miejscowy rolnik) wynosi niecałe 300 franków szwajcarskich (około 1200 złotych) za noc.

Pokój bez ścian Szwajcaria
fot. PAP

Projekt "Zero Real Estate"  jest odpowiedzią na dużą liczbę luksusowych hoteli i spa zlokalizowanych w okolicy (m.in. górskich kurortów Sankt Moritz czy Davos). Pomysłodawcy tego miejsca chcą zachęcić do porzucenia sztucznego przepychu i spędzenia czasu na świeżym powietrzu, blisko natury.

Pokój bez ścian Szwajcaria
fot. PAP

Organizatorzy nie zdradzają jednak, na jak niską temperaturę muszą podczas pobytu przygotować się goście. A co jeśli pada deszcz? Wtedy trzeba schronić się w pobliskich domach. Zdaniem braci Riklin ich projekt może zdobyć większą popularność w dobie pandemii koronawirusa.

Nie jest to pierwszy projekt szwajcarskich braci. W 2010 stworzyli nocleg w bunkrze nuklearnym na wysokości 1600 metrów, w górzystym regionie Gryzonia we wschodniej Szwajcarii. W 2017 roku powstał z kolei "Hotel pod gwiazdami" w szwajcarskich Alpach. 

"Hotel pod gwiazdami' Szwajcaria
fot. Ferrari Press/East News

Źródło: Reuters, Onet