Zamknij

Polacy znaleźli sposób na lockdown. Uciekają na Wielkanoc do egzotycznych krajów

19.03.2021 15:21
Lotnisko - podróże
fot. Blondet Eliot/ABACA/Abaca/East News

Polacy przygotowują się już do Wielkanocy. Okazuje się, że spora część osób nie zamierza spędzić tego świątecznego czasu w domu, lecz wykorzystać go na egzotyczną podróż. Jak informuje portal money.pl, samoloty tanich linii lotniczych są już zapełnione. Gdzie Polacy planują spędzić święta wielkanocne? 

Wielkanoc w tym roku upłynie pod znakiem ogólnokrajowego lockdownu. Minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że od 20 marca do 9 kwietnia wprowadzone zostaną obostrzenia sanitarne w całej Polsce. 

Władze apelują o ograniczenie mobilności, możliwie jak największe unikanie kontaktów społecznych oraz spędzanie świąt wyłącznie w gronie rodziny w celu zminimalizowania transmisji koronawirusa. W obliczu zaostrzenia restrykcji wielu Polaków decyduje się na wyjazd z kraju. Jako cel podróży wybierają głównie kierunki egzotyczne. 

Koronawirus. Polacy wybierają egzotyczne kierunki na Wielkanoc

Jak informuje portal money.pl, władze największych lotnisk oraz Straż Graniczna przygotowują się na nadchodzący wzrost liczby pasażerów w okresie Wielkanocy. Zwracają też uwagę, że w ciągu ostatnich miesięcy radykalnie zmieniły się preferencje Polaków.

Samoloty latające na dalekich trasach – na Dominikanę, Zanzibar czy do Meksyku – są wypełnione zawsze do ostatniego miejsca. Ogromnym zainteresowaniem podróżujących z Polski cieszy się również Egipt – potwierdza to także wysoka liczba rezerwacji wycieczek z biur podróży. 

Portal dodaje, że dotychczasowy lider wśród połączeń lotniczych – loty do Londynu – z pierwszego miejsca spadł na czwartą pozycję. Samoloty do Wielkiej Brytanii oraz Wysp przylatują wypełnione mniej więcej tylko w połowie – przekazali przedstawiciele lotnisk w Warszawie i Katowicach.

Zmniejszone zainteresowanie przyjazdem do kraju na święta wynika z faktu, że Polacy mieszkający na Wyspach po przylocie do Polski podlegają obowiązkowej, 10-dniowej kwarantannie. Obowiązuje tu oczywiście kilka wyjątków - z izolacji są zwolnieni zaszczepieni przeciwko Covid-19, ozdrowieńcy oraz osoby, które posiadają negatywny wynik testu na Covid-19 (badanie musi być wykonane w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy). 

Źródło: Money.pl, Wprost