Zamknij

Polacy wymyślili, jak zaoszczędzić na bagażu. Wysyłają go na wakacje kurierem

27.07.2020 09:38
Turyści z walizkami
fot. Shutterstock

Chociaż tanie linie oferują bilety w naprawdę atrakcyjnych cenach, bardzo często trzeba sporo dopłacić za dodatkowe usługi. Tak też jest w przypadku bagażu rejestrowanego, za który – w obie strony lotu – trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Polacy znaleźli już jednak sposób, jak można zaoszczędzić. 

Z najnowszych danych Sendit, brokera usług kurierskich, wynika, że Polacy, aby oszczędzić, coraz częściej wysyłają swoje walizki kurierem. Dzieje się tak również w ostatnim czasie, gdy przywracany jest ruch powietrzny – podaje "Rzeczpospolita". 

Polacy wysyłają większe bagaże kurierem

Polscy podróżni wykalkulowali, że zamiast wykupić dodatkowy bagaż u przewoźnika, taniej będzie nadać walizkę do miejsca pobytu. 

– To rozwiązanie bywa zdecydowanie tańsze od wykupienia bagażu rejestrowanego. Np. za nadanie 30-kg paczki w jedną stronę do Włoch czy Francji zapłacimy obecnie mniej niż 100 zł – wskazuje Wojciech Kliber, wiceprezes Sendit, cytowany przez "RP".

To atrakcyjna cena za bagaż, biorąc pod uwagę fakt, że za nadanie 32-kilogramowej walizki u tanich przewoźników trzeba zapłacić około 200 złotych w jedną stronę. 

Wojciech Kliber dodaje jednocześnie, że chociaż na takim rozwiązaniu rzeczywiście można zaoszczędzić, istnieje ryzyko, że nasze rzeczy nie dotrą na czas na nasze wakacje.

Prezes Sendit  podkreśla, że decydując się na wysłanie bagażu, należy się zabezpieczyć przed ewentualnością zagubienia naszej przesyłki przez firmę kurierską. W okresie wakacyjnym wzrasta liczba reklamacji związanych z nadawaniem bagażu turystycznego. Właśnie dlatego warto dokładnie przeczytać regulamin firmy oraz sprawdzić, jak zapakować paczkę, czego nie wolno w niej przewozić oraz co zrobić w przypadku jej zagubienia.

Bardzo ważne jest też, aby ubezpieczyć przesyłkę z bagażem turystycznym. – W przeciwnym razie możemy przeżyć duże rozczarowanie – wyjaśnia Wojciech Kliber.

Źródło: rp.pl