Zamknij

Polak rozpętał awanturę w samolocie. Poszło o... maseczkę

21.08.2020 10:18
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Pochodzący z Polski pasażer odmówił założenia maseczki w czasie lotu. Mężczyzna nie chciał słuchać upomnień załogi pokładowej, przez co wybuchła głośna awantura w samolocie. 

Do zdarzenia doszło w czasie lotu z Rodos do Aten. Polski turysta, który rozpętał awanturę z powodu maseczki, przysporzył niemałego stresu pracownikom lokalnych linii lotniczych oraz innym pasażerom. 

Awantura w samolocie z powodu maseczki

Polak nie chciał słuchać poleceń załogi samolotu i twierdził, że nie założy maseczki w czasie lotu. Pokłócił się też z innymi pasażerami, którzy próbowali go nakłonić do zakrycia ust i nosa. 

Jak twierdzili świadkowie tego zdarzenia, polski turysta był nieuprzejmy i złośliwy. W pewnym momencie założył maseczkę tylko to, aby potem ostentacyjnie ją zrzucić. Prawie doszło do bójki, jednak załodze udało się opanować sytuację.

Jeszcze kiedy samolot był w powietrzu, ochrona lotniska została poinformowana o całym zdarzeniu. Tuż po wylądowaniu w Atenach Polak został zatrzymany. Za swoje zachowanie został ukarany bardzo wysoką grzywną. 

ZOBACZ TAKŻE: Latanie w czasach koronawirusa. Stworzono projekt "bezpiecznego samolotu"

Obowiązkowe maseczki w samolocie

Z powodu pandemii na pokładach wszystkich linii lotniczych na świecie są obowiązkowe maseczki przez cały czas trwania lotu. Ich brak u pasażera może skutkować zakazem wejścia na pokład, mimo posiadania ważnego biletu.

Zakrywanie ust i nosa w czasie lotu jest bardzo ważne ze względu na fakt, że trudno na pokładzie zachować wymagany dystans społeczny. Te przepisy dotyczą także załogi - personel pokładowy oprócz maseczki musi mieć również rękawiczki.

Źródło: onet.pl, o2.pl