Zamknij

Polak doceniony w prestiżowym konkursie za film o Grecji. Organizatorzy sami się do niego odezwali

20.11.2020 15:20
Santorini
fot. Shutterstock

Paweł Worsztynowicz został wyróżniony na Festiwalu Filmów Turystycznych w Amorgos za swój film promujący ciekawe miejsca w Grecji. Nie widzieliście jeszcze "Greece Places"? Koniecznie musicie obejrzeć! Jednak ostrzegamy - po wyświetleniu od razu zamarzycie o wyjeździe do tego ciepłego europejskiego kraju.

Kolejny sukces Polaków na arenie międzynarodowej! Tym razem wielkie brawa należą się Pawłowi Worsztynowiczowi, który został wyróżniony na prestiżowym międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych w Amorgos. Jego dzieło "Greece Places" trafiło w gusta jury i przy okazji pokonało wiele innych zgłoszonych do konkursu filmów.

Nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć tej produkcji? Musicie to szybko nadrobić!

Polak doceniony na Festiwalu Filmów Turystycznych w Amorgos

Film Pawła Worsztynowicza pt. "Greece Places" został wyróżniony w prestiżowym konkursie filmów turystycznych. Produkcja otrzymała nagrodę w kategorii "Kierunek Turystyczny - Promocja kraju". Dwuminutowe dzieło to zabiera nas w podróż po najpiękniejszych zakątkach Grecji. Już z opisu zamieszczonego pod nagraniem w serwisie Youtube dowiadujemy się, że razem z autorem przeniesiemy się m.in. na bajkowe Santorini, gorącą Kretę, popularne Korfu i Kos, a także do najpiękniejszych zakątków Aten czy Peloponezu.

Paweł Worsztynowicz zakochał się w Grecji 16 lat temu, a z miłości tej narodził się m.in. profil na Instagramie "Behind the Seas", gdzie możemy obejrzeć więcej zdjęć i wideo zrobionych przez autora w tym malowniczym i gorącym kraju.

Jak podaje portal podroze.gazeta.pl, organizatorzy Festiwalu Filmów Turystycznych w Amorgos sami zgłosili się do Worsztynowicza, kiedy ruszali z tegoroczną edycją konkursu.

Odezwali się do mnie i zapytali, czy chciałbym wziąć udział w festiwalu. Wysłałem więc dwa filmy - "Places", który został nagrodzony, oraz "Story", który również można obejrzeć na moim kanale na YouTubie - czytamy w wypowiedzi, którą filmowiec udzielił w rozmowie z serwisem podroze.gazeta.pl.

Warto dodać, że do konkursu zgłoszono aż 700 filmów z ponad 50 krajów. Główna nagroda powędrowała do produkcji "Help", która została przygotowana na zlecenie rady miejskiej Madrytu.