Zamknij

Polak okradał pokoje hotelowe. W końcu złapała go włoska policja

Nina Czochara
12.09.2019 10:34
Pokój hotelowy
fot. Fotolia

Włoskim policjantom udało się złapać 33-letniego Polaka podejrzanego o serię kradzieży w hotelach. Mężczyznę poszukiwano od kilku miesięcy. Polak zawsze działał w ten sam sposób - po splądrowaniu pokoju hotelowego, zostawiał idealny porządek. 

Jak podają włoskie media, poszukiwania Polaka rozpoczęły w lutym bieżącego roku. Wtedy to zgłoszonych zostało kilka kradzieży - turystom z pokojów zniknęły pieniądze i kosztowności. Goście hotelu - ze względu na pozostawiony w pokoju porządek - nie od razu orientowali się, że zostali okradzeni. Kiedy zgłaszali sprawę policji, po 33-latku nie był już śladu.

Włochy: Polak okradał hotele

Policja nie ujawnia danych sprawcy, ale podaje, w jaki sposób działał Polak. Okazuje się, że 33-latek zdobywał klucze z recepcji, a następnie zakradał się do pokojów hotelowych. Dokładnie przeszukiwał każdy z pokojów, zabierał pieniądze i kosztowne rzeczy, po czym dokładnie sprzątał pokój i zwracał klucz. Podobno mężczyźnie udało się aż trzy razy uciec tuż przed przyjazdem policji. 

Po trwającym kilka miesięcy śledztwie oraz analizie nagrań z hoteli, udało się złapać sprawcę. Polaka w końcu złapano w miejscowości Bolzano, na północy Włoch. W jego mieszkaniu odnaleziono urządzenia, którymi otwierał drzwi pokojów hotelowych, jeśli nie sprawdzały się klucze z recepcji. 

Włoskie media podają, że Polakowi w ciągu kilku miesięcy udało się ukraść przynajmniej kilka tysięcy euro. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Turyści pomylili Ateny. Chcieli dotrzeć do Grecji, trafili do... Włoch

• Zarezerwowali nocleg w hotelu-widmo. Oszukanym turystom pomogło całe miasteczko

• Co najczęściej zostaje w pokojach hotelowych? Dokumenty? Nie, coś dużo bardziej niegrzecznego…

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC