Zamknij

Polski turysta zgubił we włoskim hotelu 11 tys. funtów. Odszukał go hotelarz

Nina Czochara
09.08.2019 10:14
funty
fot. pixabay

Polski turysta zostawił w garażu hotelu w okolicy Bergamo saszetkę z 11 tysiącami funtów (ok. 51 tys. zł). Zgubę odnalazł hotelarz, a następnie odszukał jej właściciela.

Włoskie media opisują niecodzienną historię z polskim turystą w roli głównej. Właściciel hotelu w miejscowości Mozzo znalazł na pustym miejscu parkingowym w garażu torebkę z dużą kwotą pieniędzy.  Jak podkreślił lokalny dziennik "L'Eco di Bergamo", hotelarz zrobił wszystko, by odnaleźć roztargnionego turystę.

Polak zostawił 11 tys. funtów w garażu hotelu

Aby ustalić, kto zostawił torebkę z pieniędzmi, właściciel hotelu przejrzał nagrania z zainstalowanej tam kamery i wraz z pracownikami przeanalizował spis gości oraz godziny ich odjazdu. Okazało się, że pieniądze zgubił 35-letni Polak, który zatrzymał się w jego hotelu w drodze do Turynu. Tam właśnie udało mu się znaleźć turystę, który nie zdążył nawet zorientować się, że zgubił pieniądze. 

W saszetce było 11 tys. funtów, czyli ok. 51 tys. złotych. Mężczyzna powrócił do hotelu w Mozzo po zgubę i podziękował całemu personelowi uczestniczącemu w poszukiwaniach. 

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/PAP/NC