Zamknij

Polak zwycięzcą w loterii Ryanaira. Kupił zdrapkę, wygrał samochód

Redakcja
18.02.2019 10:53
Pokład Ryanaira
fot. Shutterstock

Myślisz, że słynne zdrapki Ryanaira to zwykłe naciąganie pasażerów? Okazuje się, że nie, bo Ryanair przedstawił czworo zwycięzców loterii zdrapkowej. Wśród grona szczęśliwców, którzy wygrali samochód, znalazł się pasażer z Polski. 

Zdrapki Ryanaira umożliwiają klientom wygrywanie nagród pieniężnych, luksusowych samochodów, a także wzięcia udziału w wielkim finale i wygrania nawet okrągłego miliona euro. Aby mieć szansę na wygraną, wystarczy kupić los za 2 euro w ramach akcji "Fly to win". Zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne i  wspomaga wiele organizacji. Choć wiele osób sądzi, że zdrapki to zwykłe naciąganie pasażerów, okazuje się, że naprawdę można wygrać.

Pasażer z Polski wygrał samochód

W zeszły czwartek (14 lutego) Ryanair podał zwycięzców loterii zdrapkowej. Wśród szczęśliwców znalazł się m.in. pan Dominik z Polski, który w zeszłym roku kupił los podczas lotu do Wrocławia. W efekcie wygrał Fiata 500, podobnie jak dwójka innych pasażerów (z Hiszpanii i Włoch). Główną nagrodę w wysokości 100 tys. euro zdobył pasażer z Niemiec. 

Ryanair - zwycięzca loterii
fot. Ryanair.com

Zobacz także

Ryanair twierdzi, że na każdym locie pasażerowie kupują średnio po 15 zdrapek. Roczne przychody Ryanaira z tego tytułu wynoszą kilkanaście milionów euro. Słynne zdrapki zostały wprowadzone w 2010 roku jako sposób na szukanie dodatkowych przychodów. I co ciekawe – od tego czasu jeszcze nikt nie wygrał głównej nagrody, która wynosi 1 mln euro. Dlaczego? Jak tłumaczy portal Fly4free.pl, pasażer, który „wygrywa” w loterii zdrapkowej, tak naprawdę wygrywa prawo do wzięcia udziału w finałowym losowaniu, gdzie musi wybrać 1 ze 125 kopert. Minimalna wygrana wynosi w tej sytuacji 50 tys. EUR, a maksymalna – wspomniany wcześniej 1 mln euro, choć znajduje się ona tylko w jednej kopercie. W tej sytuacji nie powinno dziwić, że szanse na zdobycie głównej nagrody są niewielkie.  

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC