Zamknij

Policja zafarbowała na czarno wodę w jeziorze Harpur Hill. Chce zniechęcić turystów

Nina Czochara
01.04.2020 10:53
Harpur Hill  na czarno
fot. Facebook/Buxton Police SNT

W dobie pandemii koronawirusa władze na całym świecie apelują o pozostanie w domach. Prośby i wezwania nie docierają jednak do wszystkich. W ostatnim czasie tłumy turystów pojawiły się nad pięknym jeziorkiem Harpur Hill w Anglii. Policjanci, chcąc zniechęcić do przyjazdu w to miejscu, postanowili zafarbować wodę na czarno.

Wielka Brytania, tak jak inne kraje, w związku z pandemią COVID-19 wprowadziła szereg restrykcji dla swoich obywateli. Mieszkańcy nie powinni m.in. wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne. Niestety, wiele osób nie stosuje się do tych zaleceń.

Jeziorko Harpur Hill zabarwione na czarno

Okazuje się, że pomimo apeli brytyjskich służb, tłumy turystów postanowiły wybrać się nad błękitne jeziorko w Harpur Hill w hrabstwie Derbyshire. Miejsce to, ze względu na kolor wody, bywa nazywane "Błękitną Laguną" i jest popularnym miejscem wśród miłośników selfie.

Policja w Buxton w Anglii otrzymała zgłoszenie o ludziach gromadzących się w pobliżu jeziora. Aby zniechęcić do tłumnego odwiedzania tego miejsca w czasie pandemii, funkcjonariusze postanowili zabarwić wodę w zbiorniku na czarno. Na Facebooku policji w Buxton pojawiły się zdjęcia z tej nietypowej akcji.

Zobacz także

„Otrzymaliśmy zgłoszenie, że ludzie zbierają się przy „Błękitnej Lagunie” w Harpur Hill. Bez wątpienia ma to związek z malowniczą lokalizacją i piękną pogodą. Miejsce jest jednak niebezpieczne, a ponadto tego typu zgromadzenia są sprzeczne z zaleceniami rządu. Odwiedziliśmy więc to miejsce i użyliśmy barwnika, aby woda wyglądała mniej atrakcyjne” – napisano w poście. Policjanci ponowili apel zachęcający do pozostania w domach. 

To nie pierwszy raz, gdy policja zabarwiła wodę "Błękitnej Laguny" na czarno. Chociaż kolor jeziorka zachęca do kąpieli, w rzeczywistości jego woda zawiera wiele trujących substancji i ma bardzo wysoki poziom pH, porównywalny do wybielacza (zbiornik powstał w miejscu dawnego kamieniołomu). Brytyjskie służby, chcąc odstraszyć potencjalnych amatorów kąpieli, co jakiś czas farbują wodę w jeziorze.  

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: tvn24.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC