Zamknij

Groźny wypadek narciarza skiturowego w Beskidach. Uderzył w pień drzewa

19.04.2021 14:42
Polska. Groźny wypadek narciarza skiturowego w Beskidach. Uderzył w pień drzewa
fot. SHUTTERSTOCK

W niedzielę 18 kwietnia w Beskidach doszło do poważnego wypadku narciarza skiturowego. Mężczyzna podczas zjazdu uderzył klatką piersiową w wystający niewielki pień drzewa. Poszkodowany trafił do szpitala. 

Ta dramatyczna sytuacja rozegrała się w niedzielę w rejonie zielonego szlaku z Rysianki do Żabnicy w Beskidach. To właśnie tam doszło do groźnego wypadku, w którym ucierpiał narciarz skiturowy.

Narciarz skiturowy uderzył w pień drzewa

Narciarz skiturowy podczas zjazdu uderzył klatką piersiową w wystający niewielki pień drzewa. Jak informuje Grupa Beskidzka GOPR, dokładną lokalizację zdarzenia umożliwiła aplikacja "Ratunek". Na miejsce na skuterach śnieżnych dotarło pięciu ratowników z Hali Miziowej. Z Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku jako wsparcie wyruszył dodatkowy zespół ratowników.

Ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy medycznej. Jednak ze względu na uraz klatki piersiowej, trudności z oddychaniem oraz podejrzenie urazu kręgosłupa, zadecydowano o wezwaniu śmigłowca. 

Warunki związane z ostatnimi opadami śniegu i specyfiką terenu znacznie utrudniły transport mężczyzny na lądowisko na Hali Pawlusiej. Poszkodowany został przekazany załodze HEMS #Ratownik4 i przetransportowany drogą powietrzną do szpitala w Bielsku-Białej - czytamy we wpisie GOPR Beskidy w mediach społecznościowych.

Działania ratunkowe zakończyły się powrotem zespołów do stacji ratunkowej na Hali Miziowej o godzinie 20:00.

RadioZET.pl/Facebook(GOPR BESKIDY)