Zamknij

Hotele przyjmą więcej gości. Polski rząd zwiększa limity osób w miejscach noclegowych

11.06.2021 10:18
Polska. Hotele przyjmą więcej gości. Rząd zwiększa limity osób w miejscach noclegowych
fot. SHUTTERSTOCK

Podczas konferencji rządowej, która odbyła się w czwartek, poinformowano o kolejnym luzowaniu obostrzeń w Polsce. Od 26 czerwca hotele będą mogły przyjmować więcej gości. Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej.

W związku z malejącą liczbą zakażeń koronawirusem oraz rosnącą liczbą osób zaszczepionych rząd zdecydował się na poluzowanie obowiązujących restrykcji przeciwepidemicznych. Zmiany obejmą m.in. działalność hoteli.

Polska. Rząd zwiększa limity osób w hotelach

W czwartek 10 czerwca odbyła się kolejna konferencja rządowa z udziałem premiera Polski Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas wydarzenia ogłoszono harmonogram luzowania kolejnych restrykcji przeciwepidemicznych. Zmiany obejmą m.in. branżę hotelarską. 

Od 26 czerwca miejsca noclegowe będą mogły przyjmować więcej gości. Zwiększa się limit osób w hotelach - od soboty będzie mogło być maksymalnie 75 procent zajętych pokoi. Przypomnijmy, że dotychczas maksymalne obłożenie wynosiło 50 procent.

Co warte podkreślenia, limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12. roku życia oraz osób w pełni zaszczepionych na koronawirusa (musi minąć 14 dni od zakończenia procesu szczepienia).

Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Jak czytamy na stronie rządowej, "harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień".

RadioZET.pl/gov.pl