Zamknij

Mężczyzna spacerował po zamarzniętej Zatoce Puckiej. "Głupota nie ma granic" [WIDEO]

25.02.2021 12:00
Polska. Mężczyzna spacerował po zamarzniętej Zatoce Puckiej. "Głupota nie ma granic" [WIDEO]
fot. SHUTTERSTOCK

Choć zawsze w okresie zimowym policja apeluje, by nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne, to co roku pojawiają się "śmiałkowie", którzy niewiele robią sobie z zaleceń. Tak było i tym razem. Do sieci trafiło nagranie, na którym wydać mężczyznę samotnie spacerującego po zamarzniętej Zatoce Puckiej kilkadziesiąt metrów od brzegu.

W poniedziałek 22 lutego na profilu Kuźnica Hel w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać spacerującego mężczyznę. I nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że chodził on po zamarzniętej Zatoce Puckiej kilkadziesiąt metrów od brzegu. Co więcej, na wideo wyraźnie widać, że mężczyzna szedł zupełnie sam. Gdyby zatem lód w którymś miejscu nie wytrzymał jego ciężaru, ta wyprawa mogłaby się naprawdę tragicznie skończyć.

Niebezpieczne zachowanie mężczyzny 

Nie mogę uwierzyć, że ludzie są tak bezmyślni. Temperatury dodanie od kilku dni, lód topnieje i pęka, widać już miejscami wodę Zatoki Puckiej. A w oddali widać osobę, która sobie spaceruje, jak gdyby nigdy nic. Masakra - komentuje autor nagrania.

Także internauci nie zostawili suchej nitki na spacerowiczu. Pod postem w mediach społecznościowych można znaleźć wiele komentarzy, w których krytykowane jest zachowanie mężczyzny.

Głupota nie ma granic.

 

Można śmiało powiedzieć "więcej szczęścia niż rozumu".

Przypomnijmy, że rokrocznie w okresie zimowym policja apeluje, by nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne. Zawsze jest to ryzykowne, a taka nieprzemyślana zabawa na lodzie może zakończyć się tragicznie.

Pamiętajmy, że jedyny bezpieczny lód jest na lodowisku i taką informację przekazujmy też najmłodszym. Pokrywa lodu na zbiornikach wodnych ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma takiej samej grubości na całym zbiorniku. Dlatego nieprzemyślane korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie - czytamy w policyjnym komunikacie.

RadioZET.pl/PolsatNews.pl/Kuźnica Hel/policja.pl