Zamknij

Polska atrakcja bije rekordy popularności. Znalazła się na jednej liście obok Luwru czy Koloseum

29.09.2021 14:36
Energylandia
fot. Shutterstock

Firma Google opublikowała listę najczęściej wyszukiwanych miejsc turystycznych w Europie. W top 10 najpopularniejszych wyszukiwań znalazła się polska atrakcja – Energylandia – która zajęła 8. miejsce zestawienia. Polski park rozrywki wyprzedził na tej liście m.in. katedrę w Mediolanie oraz stadion Camp Nou w Barcelonie. 

Ranking powstał na postawie wyszukiwań w Google Maps. Na listę najczęściej wyszukiwanych atrakcji w Europie trafiło wiele kultowych i historycznych miejsc. Wśród nich znalazł się także jeden obiekt z Polski. To park rozrywki Energylandia w Zatorze, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. 

Enerygylandia jedną z hitowych atrakcji w Europie

Pierwsze miejsce zestawienia zaprezentowanego przez firmę Google zajmuje wieża Eiffla. Na drugim miejscu znajduje się słynna katedra Sagrada Familia w Barcelonie. Podium zamyka muzeum w Luwrze.

Nasz kraj również znalazł się w rankingu – wszystko za sprawą parku rozrywki Energylandia, który zajął ósme miejsce. Polska atrakcja wyprzedziła tym samym katedrę w Mediolanie i Camp Nou w Barcelonie, które widnieją na dziewiątej i dziesiątej pozycji według Google. 

– Bycie w towarzystwie takich destynacji jak wieża Eiffela, Bazylika Sagrada Familia czy Muzeum Louvre to wielki zaszczyt i niesamowita duma – mówi Kris Kojder, rzecznik Energylandii. – Szczególnie że polski park rozrywki przegonił w rankingu kultowy Disneyland oraz wiele innych znanych europejskich parków rozrywki, ustępując miejsca na liście jedynie niemieckiemu Europa Parkowi – dodaje.

Top 10 najczęściej wyszukiwanych atrakcji w Europie:

 1. Wieża Eiffla
 2. Sagrada Familia
 3. Muzeum w Luwrze
 4. Europa-Park
 5. Koloseum
 6. Plitwickie Jeziora
 7. Wybrzeże Amalfi
 8. Energylandia
 9. Katedra w Mediolanie
 10. Camp Nou

TOP 10 atrakcji w Polsce. Enerygylandia najpopularniejsza

Energylandia triumfuje nie tylko w zestawieniu europejskim, ale również w kategorii najczęściej wyszukiwanych atrakcji w Polsce.

Jak prezentuje się pełne zestawienie?

 1. Park Rozrywki Energylandia
 2. ZOO we Wrocławiu
 3. Łazienki Królewskie
 4. Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau
 5. Zabytkowy rynek we Wrocławiu
 6. Zamek Książ
 7. Pałac Kultury i Nauki
 8. Manufaktura
 9. Zamek Królewski na Wawelu
 10. Molo w Sopocie

Materiały prasowe