Zamknij

Polski pilot aresztowany za kradzież

Redakcja
22.06.2018 11:45
Samolot
fot. Shutterstock

Amerykańskie władze aresztowały obywatela Polski, pilota samolotu należącego do saudyjskiej rodziny królewskiej. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież - podała lokalna telewizja. 

Polak był jednym z czterech pilotów saudyjskiej maszyny Boeing 767, który we wtorek niespodziewanie wylądował na lotnisku Bangor, w stanie Maine w USA. Na chwilę obecną nie wiadomo, dlaczego doszło do lądowania. Samolot nie figurował wcześniej na liście przylotów.

Polski pilot oskarżony o kradzież i cyberprzestępczość

Lądowanie na lotnisku w USA zaalarmowało władze lokalne, które zostały poinformowane, że poszukiwany Polak jest w samolocie. Lokalna policja na Florydzie wystawiła bowiem za nim nakaz aresztowania za kradzieże. Nazwisko Marcina U. wypłynęło przy rutynowej kontroli listy osób, znajdujących się na pokładzie.

Z ustaleń śledczych wynika, że pilot wziął 9 tys. dolarów od pewnego mężczyzny, któremu obiecał uzyskanie licencji pilota. Miał być również zaangażowany w cyberprzestępczość. 

Zobacz także

Mężczyzna przebywa w lokalnym więzieniu

Kiedy amerykańskie służby dowiedziały się, że na pokładzie maszyny należącej do rodziny królewskiej z Arabii Saudyjskiej przebywa polski pilot, przyjechali na lotnisko i aresztowali mężczyznę. Polak pozostanie w lokalnym więzieniu do czasu przejęcia go przez władze z Florydy. Jeśli Marcin U. odmówi zrzeczenia się prawa do ekstradycji, cały proces może potrwać dużo dłużej.

Zobacz także

Źródło: rp.pl, wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC