Zamknij

Polski turysta uruchomił drona nad Koloseum. Trafił w ręce policji

16.09.2020 10:46
Koloseum
fot. Fotolia

40-letni turysta z Polski został aresztowany w Rzymie. Mężczyzna, mimo ostrzeżeń pracowników, uruchomił drona nad Koloseum. Zanim na miejsce przybyła policja, urządzenie spadło na zabytkowe schody. 

W Rzymie jednym z przepisów obowiązujących turystów w czasie zwiedzania jest zakaz używania dronów wewnątrz zabytków. Dotyczy to szczególnie Koloseum, czyli jednej z najsłynniejszych atrakcji stolicy Włoch. Zasady te postanowił całkowicie zignorować turysta z Polski. 

Rzym. Polak uruchomił drona nad Koloseum 

40-latek już wejściem do Koloseum był ostrzegany przez pracowników, że loty dronami nad zabytkiem są zakazane - pracownicy zauważyli bowiem, że Polak ma ze sobą takie urządzenie. Mężczyzna postanowił jednak zignorować obowiązujące przepisy i uruchomił drona po wejściu do amfiteatru. Chwilę później urządzenie spadło na zabytkowe schody.

Na szczęście urządzenie nie uszkodziło zabytku i nie wyrządziło też krzywdy innym turystom zwiedzającym rzymski obiekt. 

Na miejsce została wezwana jednak policja. Polak trafił do aresztu za nieprzestrzeganie obowiązującego zakazu. Co więcej, funkcjonariusze zarekwirowali należącego do niego drona.

Koloseum. Słynny zabytek Rzymu

Koloseum jest nie tylko wizytówką Rzymu, ale również jedną z najpopularniejszych budowli świata. Amfiteatr Flawiuszów został wzniesiony w 80 roku n.e. przez Wespazjana i Tytusa – cesarzy z dynastii Flawiuszów. 

Imponujący obiekt zbudowano na planie elipsy o długości 180 m i szerokości ponad 1,5 km. Budowla ma 50 metrów wysokości i składa się z 80 arkad postawionych na różnych rodzajach kolumn. Niegdyś widownia amfiteatru była w stanie pomieścić do 70 tys. osób. 

W Koloseum organizowane były igrzyska, m.in. walki gladiatorów czy polowania na dzikie zwierzęta. Wewnątrz budowli znajduje się krzyż upamiętniający męczenników, którzy zginęli w czasie walk. 

Źródło: www.thelocal.it, wprost.pl