Zamknij

Polskie lotniska uruchamiają punkty z szybkimi testami na koronawirusa

26.01.2021 09:37
Test na koronawirusa
fot. Shutterstock

Z tej wygodnej opcji można skorzystać już w wielu tego typu obiektach w naszym kraju. Już niebawem do ich grona dołączy Lotnisko Chopina w Warszawie, ale też port w Katowicach i Krakowie.

Pandemia koronawirusa całkowicie zmieniła nasze życie. W ostatnim roku większość z nas zrezygnowała m.in. z zagranicznych podróży. Branża turystyczna ucierpiała w związku z rozprzestrzeniającą się chorobą, a jej przedstawiciele robią wszystko, żeby jak najszybciej dało się wrócić do normalności.

Linie lotnicze wprowadzają paszporty zdrowotne, które będą zawierały informacje o szczepieniach i testach. Biura podróży deklarują, że będą obsługiwały tylko zaszczepionych przeciw COVID-19. A na lotniskach pojawiają się punkty testów, w których w szybki sposób można się dowiedzieć, czy uniknęło się zarażenia. Takie miejsca powstają również w polskich portach lotniczych.

Polskie lotniska uruchamiają punkty z szybkimi testami na koronawirusa

Polskie lotniska dołączyły do grona wielu europejskich portów lotniczych i oferują pasażerom punkty z szybkimi testami na koronawirusa. Jest to odpowiedź na dynamicznie zmieniające się obostrzenia obowiązujące w wielu krajach. Aby wjechać do niektórych państw, trzeba mieć przy sobie wynik badania wykonanego na co najwyżej 4 godziny przed podróżą. Stąd tak ważny jest dostęp do laboratoriów, które sprawnie przeprowadzają test i szybko podadzą jego rezultat.

Gdzie w Polsce można skorzystać z takich udogodnień? Od 24 stycznia punkty pobrań działają w Poznaniu i Wrocławiu. Jak podaje portal Fly4free, w tym pierwszym mieście badanie antygenowe można zrobić już za 149 zł, a test genetyczny za 219 zł. Z kolei w stolicy Dolnego Śląska koszt testu antygenowego wynosi 120 zł.

Do grona lotnisk oferujących takie usługi dołączył też port lotniczy w Gdańsku. Tutaj jednak trzeba zapisać się na konkretną godzinę badania, a jego koszt w dni powszednie wynosi 160 zł (w weekendy trzeba za nie zapłacić 200 zł). 26 stycznia punkty pobrań pojawiły się również w Krakowie. Tutaj za test zapłacimy 200 zł, a jego wynik otrzymamy w ciągu 20 minut. Możemy też liczyć od razu na zaświadczenie w języku angielskim.

W ciągu najbliższych dni takie same miejsca powstaną też na stołecznym Lotnisku Chopina i w porcie w Katowicach. Nie wiadomo natomiast, ile będzie kosztowało wykonanie testu w tych miejscach.

Uważacie, że to duże udogodnienie dla turystów?

Źródło: Fly4free