Zamknij

Poszukiwany pomocnik św. Mikołaja. Praca marzeń w Laponii

Nina Czochara
24.09.2019 09:55
Laponia
fot. pixabay

Firma turystyczna Lapland Safaris, która organizuje spotkania ze świętym Mikołajem, poszukuje pomocników. Ruszyła rekrutacja zarówno te najbardziej "magiczne" stanowiska, jak i zupełnie zwyczajne posady.

– Oczekujemy, że nasze "Elfy" będą energicznymi, towarzyskimi, pozytywnymi osobami z dobrym podejściem do klienta – podano w ogłoszeniu. – Wcześniej koniecznie jest przejście szkolenia, które obejmuje przekazanie wszystkich umiejętności, jakie powinien mieć elf.

Laponia: praca jako pomocnik św. Mikołaja

Jednym ze stanowisk, które oferuje Lapland Safaris, jest bycie przewodnikiem w Laponii - pilnowanie grup turystów, oprowadzanie po konkretnych miejscach i koordynowanie wizyty u św. Mikołaja. Lapońska firma proponuje też inne stanowiska w wiosce św. Mikołaja. Poszukiwani są też kierowcy skuterów śnieżnych, recepcjoniści, kucharze czy kelnerzy.

Jakie umiejętności są wymagane? Niezbędna jest znajomość języka angielskiego, a umiejętność posługiwania się też innymi językami - francuskim, hiszpańskim czy niemieckim - będzie dodatkowym atutem. 

Praca nie jest na stałe - pomocnicy potrzebni będą na miesiąc - kontrakt zaczyna się pod koniec listopada i kończy pod koniec grudnia. Ma to oczywiście związek z okresem Świąt Bożego Narodzenia - ten czas jest dla fińskich firm turystycznych najbardziej gorący - wtedy to największa liczba osób chce odwiedzić św. Mikołaja i powiedzieć mu o swoich marzeniach. 

Do wyboru jest aż 11 lokalizacji w całej Laponii - m.in. Levi, Lainio, Pallas, Rovaniemi czy Kemi. Wynagrodzenie będzie zależało od liczby przepracowanych godzin. W tygodniu będzie to ok. 40 godzin, a niedziele i święta są podwójnie płatne. Firma zapewnia też ubezpieczenie, a rozmowa kwalifikacyjna prowadzona jest przez internet. 

Aplikacje na stanowiska pomocnika św. Mikołaja można złożyć na stronie Lapland Staff

ZOBACZ TAKŻE:

• Praca marzeń na Antarktydzie? Rekordowa liczba zgłoszeń wśród Polaków

• Praca w Emirates. Dubajska linia ogłosiła rekrutację w trzech polskich miastach

• Praca marzeń dla wielbicieli luksusu i podróży. Pensja? Nawet 5 tys. zł tygodniowo

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC