Zamknij

Ponad 50 nowych kierunków z lotnisk w Polsce. Szeroka oferta letniego rozkładu lotów

Redakcja
27.03.2018 16:06
Letni rozkład lotów z Polski
fot. Pixabay

Wprowadzony kilka dni temu letni rozkład lotów z Polski obejmuje aż 539 regularnych połączeń z 15 polskich lotnisk. Pasażerowie będą mieli w czym wybierać, bo wśród samych nowości pojawiło się aż 51 kierunków z różnych zakątków świata. 

W letnim rozkładzie lotów czeka na pasażerów kilka niespodzianek. Jakich? Na przykład pojawienie się w Krakowie linii flydubai z nowym połączeniem do Dubaju, uruchomienie bezpośrednich lotów z Rzeszowa do USA, a także nowa daleka trasa LOT-u do Singapuru.

Ogromną popularnością cieszą się także połączenia do Aten (zadebiutują na 4 lotniskach), a także bułgarskiego Burgas i Lwowa (obie trasy pojawią się w tym sezonie na 3 lotniskach w naszym kraju).

51 nowości z polskich lotnisk

Wśród letniego rozkładu siatki połączeń nie zabraknie ciekawych tras od Ryanaira, Wizzaira, LOT-u, Air France i innych przewoźników. 

Warszawa Lotnisko Chopina — 8 nowości (Bordeaux, Norymberga, Kowno, Skopje, Hanower, Zaporoże, Singapur, Dubrownik)

Latem, z Lotniska Chopina, realizowane będą połączenia regularne na 122 trasach oferowane przez 33 przewoźników.

• Warszawa Modlin — 3 nowości (Burgas, Rimini, Pescara)

W sezonie letnim lotnisko oferuje 49 połączeń regularnych, wszystkie linii lotniczej Ryanair. Każde z połączeń będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki. 

• Katowice — 9 nowości (Ateny, Charków, Faro, Lwów, Memmingen, Malaga, Porto, Podgorica, Monachium)

W rozkładzie na lato 2018 pasażerowie mają do wyboru 54 nowe połączenia. Już niedługo zostanie uruchomionych 9 nowych tras regularnych — 8 z nich to loty Wizzaira, jedna Lufthansy (do Monachium).

• Wrocław — 10 nowości (Paryż, Stuttgart, Bari, Porto, Kutaisi, Göteborg i Bazylea, Ateny, Faro, Podgorica)

Letni rozkład lotów z wrocławskiego portu jest niezwykle bogaty — oferuje rekordową liczbę 59 połączeń regularnych. Znalazło się wśród aż 50 rejsów zarówno na południe Europy, jak i do Afryki, Skandynawii oraz na Wschód. 

• Gdańsk — 5 nowości (Ateny, Lwów, Wiedeń, Ryga, Kijów)

Z lotniska w Gdańsku będzie do dyspozycji 68 bezpośrednich połączeń obsługiwanych przez dziewięciu przewoźników. W rozkładzie znajdzie się 5 nowych kierunków, w tym m.in. Ateny od 11 maja (z Ryanair) oraz Lwów i Wiedeń (z Wizzair). 

• Kraków   5 nowości (Budapeszt, Dubaj, Odessa, Helsinki, Burgas)

Krakowski port lotniczy w sezonie letnim oferuje 102 połączenia obsługiwane przez 21 przewoźników. Pięć z nich to nowe połączenia, wśród których szczególnym zainteresowaniem cieszy się lot do Burgas w Bułgarii. 

• Rzeszów — 4 nowości (Tel Awiw, Nowy Jork, Ateny, Burgas)

Z port lotniczego w Jasionce 12 marca wystartowało połączenie Rzeszów-Tel Awiw, a 30 kwietnia LOT rozpocznie cotygodniowe rejsy na nowojorskie lotnisko Newark w Nowym Jorku. Łącznie w sezonie letnim Rzeszów zapowiedział pasażerom 13 połączeń - w tym 4 nowości.

• Poznań – 3 nowości (Rejkiawik, Mediolan, Dortmund)

Na lato 2018 z Poznania będą do dyspozycji 33 połączenia oferowane przez linie LOT, Lufthansę, SAS (Kopenhaga), Ryanaira i Wizzaira. W letniej siatce lotów pojawią się 3 nowości: Rejkiawik, Mediolan, Dortmund. Zawieszone zostanie jednak połączenie do Eilatu (Izrael).

• Olsztyn — 2 nowości (Lwów, Dortmund)

Letnia siatka połączeń z Olsztyna została rozszerzona o dwa regularne połączenia do Lwowa i Dortmundu. Od pewnego czasu dostępne są też trasy do Londynu — Luton z Wizzair oraz Londyn Stansted z Ryanairem.

• Łódź — 2 nowości (Ateny, Monachium)

W siatce połączeń tego lotniska łącznie będzie 5 połączeń, w tym dwie nowości — jedna do Aten, druga do Monachium. Loty z Ryanairem do stolicy Grecji rozpoczną się 12 maja.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

15 nowych połączeń z Ukrainy do Polski. Ryanair zapowiada nowości w siatce połączeń

Ryanair po raz kolejny podnosi opłaty. Będą nawet dwukrotnie wyższe dla pasażerów

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC