Zamknij

Popcorn zamiast piasku? Ta plaża bije rekordy popularności na Instagramie

Redakcja
17.12.2018 11:48
Popcorn Beach Fuerteventura
fot. Instagram/narai_london

Jedna z plaż na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura zyskała miano Popcorn Beach. Skąd taka nazwa? Wszystko z powodu dość nietypowych kamyczków, który wyglądem przypominają... popcorn. 

Z daleka plaża nie wyróżnia się na tle innych znajdujących się na Fuerteventurze. Kiedy jednak przyjrzymy się jej dokładniej, zobaczymy jasne ziarenka różnej wielkości, które do złudzenia przypominają prażoną kukurydzę. Tak właśnie prezentuje się plaża w regionie Corralejo, która nie bez przyczyny zyskała przydomki "Popcorn Beach" oraz "Popcorn Bay".

Popcorn na plaży Fuerteventury?

O plaży zrobiło się głośno w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zachwyceni tym miejscem turyści zasypali media społecznościowe pamiątkowymi zdjęciami. Hiszpańska plaża stała się hitem Instagrama, a pod hashtagiem #popcornbeach można znaleźć wiele ciekawych fotografii.

Jasne kamyczki, które przypominają popcorn, to w rzeczywistości kawałki koralowca wyrzuconego przez morze na brzeg, który zmieszał się ze skałami wulkanicznymi i piaskiem na plaży.

Choć Popcorn Beach prezentuje się bardzo ciekawie, jest jednak jeden spory minus tego miejsca. "Popcornowa" plaża ze względu na twarde kawałki koralowca nie należy do najwygodniejszych. Trzeba jednak przyznać, że świetnie wypada na zdjęciach. 

Popcorn Beach znajduje się w regionie Corralejo, na północnym krańcu Fuerteventury - jeden z wysp w archipelagu Wysp Kanaryjskich. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC