Zamknij

Popularna trasa z Polski dostępna także w zimowej siatce. To jeden z ulubionych kierunków na urlop

07.09.2021 15:19
Samolot
fot. Shutterstock

Linia lotnicza Corendon Airlines uruchomi w swojej zimowej siatce lotów połączenia z Warszawy i Katowic do Antalyi, czyli stolicy Riwiery Tureckiej. To bardzo dobra wiadomość dla podróżujących, bo turecki kurort cieszy ogromną popularnością wśród turystów z Polski.

Sezon letni 2021, pomimo wielu ograniczeń w podróżach, okazał się dla tureckiej linii Corendon Airlines bardzo dużym sukcesem – podał przewoźnik w komunikacie. Największą popularnością cieszyły się połączenia z Warszawy i Katowic do Antalyi.

Nie ma się czemu dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że turecki kurort przeżywał w tym roku prawdziwe turystyczne oblężenie. Lokale media podają, że od 1 stycznia do 27 sierpnia 2021 roku stolicę Riwiery Tureckiej odwiedziło łącznie 5 mln zagranicznych gości, z czego 270 tys. to podróżujący z Polski. 

Corendon poleci z Polski do Antalyi także zimą

Linia Corendon Airlines, uwzględniając dużą popularność Antalyi, postanowiła realizować połączenia z Polski do Turcji również zimą. Jak podano w komunikacie, trasa ta zostanie utrzymana z myślą o pasażerach, „którzy z powodu braku certyfikatu szczepień lub obawy przed przebywaniem w zatłoczonych kurortach w szczycie sezonu nie mieli możliwości podróżowania”.

Rejsy z Lotniska Chopina w Warszawie oraz z Katowic do Antalyi będą odbywały się w każdą sobotę, od 6 listopada 2021 do 30 kwietnia 2022 roku, zgodnie z następującym rozkładem lotów:

Warszawa – Antalya

  • WAW 08.55 – AYT 13.55;
  • AYT 07.00 – WAW 07.55.

Katowice – Antalya

  • KTW 08.50 – AYT 13.55;
  • AYT 07.00 – KTW 07.50.

Antalya. Popularny kurort nad Morzem Śródziemnym

Antalya leży w południowo-zachodniej Turcji, nad zatoką o tej samej nazwie. Jest stolicą Riwiery Tureckiej, w której prawie 300 dni w roku świecie słońce. W regionie tym można znaleźć piękne, piaszczyste plaże oraz rozbudowaną bazę hotelową z parkami wodnymi i atrakcjami dla rodzin.

Antalya zachwyci też amatorów zwiedzania. Warto wybrać się na spacer uliczkami najstarszej dzielnicy (Kaleici) rozciągającej się nad portem z okresu rzymskiego. Tutaj znajdują się liczne zabytki, m.in. minaret Yivli oraz pięknie zdobiony meczet osmański Murata Paszy z XVI wieku. Piękne jest także samo położenie miasteczka – znajduje się na urwistym przylądku, z którego roztacza się imponujący widok na górskie szczyty.

Źródło: Rp.pl, Pasazer.com