Zamknij

Wakacyjny kraj łagodzi obostrzenia dla turystów. Żeby tu wjechać, trzeba spełnić jeden warunek

14.06.2021 12:23
Turystka w Maroku
fot. Shutterstock

Już od 15 czerwca zmieniają się zasady wjazdu do Maroka. Popularny afrykański kraj w końcu wpuści na swoje terytorium turystów. Jakie warunki trzeba będzie spełnić, aby tu wjechać? Sprawdźcie.

Jeżeli poszukujecie gorącego miejsca idealnego na urlop, koniecznie sprawdźcie, co do zaoferowania ma Maroko. Popularny wśród polskich wczasowiczów kraj dołączył właśnie do grona tych, którzy przyjmują zagranicznych turystów. Już od 15 czerwca znów będzie można wjechać na jego terytorium.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać się do Maroka? Koniecznie przeczytajcie.

Maroko łagodzi obostrzenia dla turystów. Żeby tu wjechać, trzeba spełnić jeden warunek

Ostatnio pisaliśmy o tym, że zmieniają się zasady wjazdu do Holandii dla turystów z Polski. Od kilku dni Polacy nie muszą wykonywać testu na koronawirusa przed wyjazdem do tego kraju, a do tego po przyjeździe nie muszą udawać się na 10-dniową kwarantannę.

Wygląda na to, że teraz do grona państw, które łagodzi obostrzenia pandemiczne, dołączyło Maroko. Już od 15 czerwca będą tutaj wpuszczani turyści z różnych krajów. Będą musieli jednak liczyć się z kilkoma warunkami do spełnienia przed wyjazdem.

Jeżeli wybieracie się do afrykańskiego zakątka, będziecie musieli posiadać zaświadczenie o zaszczepieniu albo o negatywnym wyniku testu PCR na koronawirusa, który wykonaliście na 48 h przed wyprawą.

Warto dodać, że nowe zasady podróżowania do Maroka dotyczą osób z krajów Unii Europejskiej (z wyłączeniem obywateli Litwy).

Źródło: Fly4free