Zamknij

Popularny wakacyjny kraj zamyka się dla 3 europejskich państw. Powodem wzrost zakażeń koronawirusem

21.10.2021 15:24
Maroko
fot. Shutterstock

Maroko, które całym rokiem cieszy się zainteresowaniem turystów z całego świata, postanowiło wprowadzić obostrzenia pandemiczne. Tym samym osoby pochodzące z 3 konkretnych krajów nie będą mogły tu wjechać. Sprawdźcie, kogo obowiązują ograniczenia.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że zarówno Słowacja, jak i Czechy wprowadzają obostrzenia związane z pogarszającą się sytuacją pandemiczną. Wygląda na to, że takich rejonów będzie coraz więcej. Na przykład Holandia wprowadziła restrykcje dla podróżnych z Polski, gdyż kraj nasz trafił na listę tych o podwyższonym ryzyku zakażenia.

Dość spontanicznie decyzję o ograniczeniach podjął również rząd Maroka. Właściwie od teraz obywatele niektórych państw w ogóle nie mogą wjechać do tego kraju. Sprawdźcie, kogo dotyczą te restrykcje i dlaczego.

Popularny wakacyjny kraj zamyka się dla 3 europejskich państw. Powodem wzrost zakażeń koronawirusem

Władze Maroka podjęły decyzję o wprowadzeniu obostrzeń dla turystów z trzech europejskich krajów. Od teraz granic tego egzotycznego afrykańskiego państwa nie mogą przekroczyć obywatele Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Ma to związek z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19. To samo dotyczy również podróży realizowanych z Maroka do tych regionów.

Decyzja rządu została podjęta spontanicznie i nie wiadomo, do kiedy będzie obowiązywała. Postanowienia wprowadzono jednak na podstawie zmieniającej się dynamicznie sytuacji pandemicznej w wymienionych wyżej regionach - przykładowo w Wielkiej Brytanii dzienna liczba zakażeń nie spada poniżej 40 tys. przypadków.

Jak podaje portal Fly4free, restrykcje sprawiły, że jedna ze znanych tanich linii lotniczych w Europie - easyJet - zawiesiła połączenia do Maroka z Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Niemiec.

Nowe zasady wprowadzone w Maroku da się jednak obejść. Obywatele Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Holandii mogą się tu bowiem dostać, jeśli będą lecieć do kraju z przesiadkami w innych państwach. Muszą jednak pamiętać o innych ograniczeniach - np. Brytyjczycy będą w takiej sytuacji zobowiązani do pokazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa i zaświadczenia o zaszczepieniu.

Źródło: Fly4free