Zamknij

Pasażerka urodziła w samolocie. Chłopiec przyszedł na świat 10 tys. metrów nad ziemią

Redakcja
05.02.2020 11:06
Qatar Airways
fot. Flickr

Ten lot załoga linii Qatar Airways z pewnością zapamięta na długo. W czasie lotu z lotniska Doha do Bangkoku 23-letnia pasażerka zaczęła rodzić. Personel pokładowy pomógł kobiecie odebrać poród. 

Pochodząca z Tajlandii pasażerka, wsiadając do samolotu, z pewnością nie spodziewała się, że w czasie podróży urodzi syna. Gdy na pokładzie nagle rozpoczęła się akcja porodowa, personel pokładowy linii Qatar Airways pomógł kobiecie urodzić chłopca... na wysokości ponad 10 tys. metrów. 

Narodziny na pokładzie samolotu

Akcję porodową pomogło przeprowadzić pięciu członków załogi oraz lekarz. Około godziny 3 nad ranem 23-letnia pasażerka urodziła syna. Jak podaje The India Today, maszyna została skierowana na lotnisko w Kalkucie w Indiach, gdzie wylądowała ok. godz. 3.15. Kobieta z dzieckiem zostali zabrani do szpitala - według podanych informacji oboje dobrze się czują. 

Rzecznik prasowy linii lotniczych Qatar Airways potwierdził dla The Independent, że "lot z Doha do Bangkoku został przekierowany do Kalkuty z powodu nagłego wypadku medycznego - porodu".

Zobacz także

Po wylądowaniu w Kalkucie samolot katarskich linii wznowił swoje połączenie do Bangkoku. Przewoźnik przeprosił wszystkich 352 podróżnych obecnych na pokładzie za wszelkie niedogodności. "Wszystkim pasażerom zapewniono wsparcie po przylocie do Bangkoku, aby zagwarantować sprawne połączenia z miejscem docelowym" - dodał rzecznik Qatar Airways.

To nie pierwszy przypadek porodu na pokładzie samolotu. W lutym ubiegłego roku dziecko przyszło na świat w maszynie JetBlue. Amerykańska linia lotnicza poinformowała, że chce zmienić nazwę samolotu na imię narodzonego dziecka.

ZOBACZ TAKŻE: 

• Wzruszające oświadczyny na pokładzie samolotu. Nagranie obiegło już sieć

• Była jedyną pasażerką w całym samolocie. "To było ekscytujące przeżycie"

Źródło: The Independent

___

RadioZET.pl/NC