Zamknij

Skandaliczne zachowanie turystów w Grecji. Ukradli autobus i urządzili w nim nagą imprezę

13.10.2020 09:33
Poros
fot. Shutterstock

Grupa kilkunastu pijanych turystów postanowiła zorganizować sobie głośną imprezę na jednej z najspokojniejszych greckich wysp – Poros. Najpierw ukradli stojący na parkingu autobus, a później zorganizowali sobie w nim nagą dyskotekę. Mieszkańcy wyspy są oburzeni tym zachowaniem. 

Poros to niewielka, czterotysięczna wyspa uznawana jest za jeden z najspokojniejszych zakątków w Grecji. Jest cicha, kameralna, jakby się na niej zatrzymał. Zdecydowanie nie jest to miejsce na głośne imprezowanie i dyskoteki do białego rana. Innego zdania była grupa młodych i pijanych turystów z Holandii, którzy wpadli na niecodzienny pomysł na urozmaicenie sobie wakacyjnego czasu. 

Poros, Grecja. Pijani turyści urządzili imprezę w autobusie

Grupa pijanych urlopowiczów we wczesnych godzinach porannych przemierzała wyspę Poros. W pewnym momencie dotarli do parkingu, na którym stały miejskie autobusy. Jeden z pojazdów był otwarty, a kierowca najwyraźniej oddalił się na moment, pozostawiając kluczki w stacyjce. Młodzi Holendrzy postanowili wejść do środka i odjechali z parkingu. 

Jak podaje portal "Keeptalkinggreece", turyści dwukrotnie objechali wyspę, po czym zatrzymali się przed jednym z klasztorów na Poros. To właśnie tam ochroniarz zobaczył grupę rozbawionych i nagich wczasowiczów, wychodzących z autobusu. Na miejscu bardzo szybko pojawiła się policja – grupa Holendrów próbowała uciec przed funkcjonariuszami.

ZOBACZ TAKŻE: Wakacje w Grecji a koronawirus. Co warto wiedzieć przed wyjazdem? [PORADNIK]

Mężczyzna, który prowadził autobus miejski, został zatrzymany i trafił do aresztu. Kilka godzin później został jednak zwolniony decyzją prokuratora. W połowie października ma zapaść wyrok w sprawie tego incydentu. Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje poniesie reszta grupy. Grecki portal podaje, że najprawdopodobniej unikną kary. Co ciekawe, sam autobus nie został w żadnym stopniu uszkodzony. 

Źródło: keeptalkinggreece.com