Zamknij

Meksyk nawiedziła potężna burza. Na ziemi powstały zaspy z gradu i śniegu [WIDEO]

30.04.2021 09:07
Burza w Meksyku
fot. Shutterstock

W ostatnim czasie nad stolicą kraju przeszły intensywne burze, które pozostawiły po sobie spustoszenia w mieście. Na ulicach utworzyły się zaspy z gradu i śniegu, a w niektórych dzielnicach mieszkańcy zostali odcięci od prądu.

Meksyk kojarzy nam się z białymi plażami, wysoką temperaturą i dużą ilością słońca. Jednak także tutaj dość regularnie notowane są załamania pogody. Ostatnio nad stolicą kraju uformowały się potężne burze, które utrudniły życie mieszkańcom.

Złe warunki atmosferyczne przyniosły ze sobą obfity grad, który utworzył na ziemi zaspy. W niektórych dzielnicach było go naprawdę dużo. Ponadto mieszkańcy borykali się z przerwami w dostawie prądu. Do sieci trafiło też nagranie, które pokazuje, jak wyglądała sytuacja w Meksyku w trakcie burzy. Sami zobaczcie.

Potężna burza w Meksyku. Na ziemi powstały zaspy z gradu i śniegu

W nocy ze środy na czwartek przez miasto Meksyk przeszły intensywne burze. Niosły one ze sobą deszcz, mocny wiatr i opady gradu. W niektórych miejscach pozalewane zostały ulice, a mieszkańcy dzielnicy Tabacalera musieli zmierzyć się z brakiem prądu.

Wiele dróg zostało zablokowanych przez masę wody. Na ziemię spadł także grad, który miejscami utworzył zaspy. Pod wpływem temperatury zaczął się on topić i przez to podtopił wiele ulic.

Burza sparaliżowała również ruch kolejowy. Intensywne opady deszczu i gradu, a także ogromna ilość wody sprawiły, że pociągi jeździły bardzo wolno i pojawiły się opóźnienia. Do sieci trafiły nagrania, które pokazują, jak stolica Meksyku wyglądała w trakcie załamania pogody.

Źródło: TVN Meteo