Zamknij

Potężna kula ognia rozświetliła niebo. Zaskakujący widok w Japonii

02.12.2020 10:39
Meteoryt na niebie
fot. Shutterstock/ Zdjęcie ilustracyjne

Wielka kula ognia pojawiła się na niebie nad Japonią. Świetlisty obiekt był tak duży i jasny, że można go było zobaczyć z kilku miejsc w kraju. W sieci pojawiły się nagrania ukazujące to niezwykłe zjawisko. 

Mieszkańcy zachodniej Japonii byli świadkami niesamowitego zdarzenia. Około 1.34 czasu lokalnego niebo przecięła na kilka sekund wielka kula ognia. Rozbłysk uchwyciły na nagraniu kamery w kilku prefekturach, w tym Mie i Aichi, oraz stacja radiowo-telewizyjna NHK. Świetlisty obiekt na niebie został zarejestrowany również przez kierowców, którzy mieli zamontowane kamery w swoich pojazdach.

Kula ognia rozświetliła niebo nad Japonią

Jak widać na nagraniach, potężna kula ognia na kilka sekund rozświetliła niebo, a potem spadła w kierunku ziemi. Według świadków tego zdarzenia, blask był tak jasny, że można go było zobaczyć przez zaciągnięte zasłony.

Niektórzy mieszkańcy Japonii, którzy dostrzegli świetlisty obiekt na niebie, byli zaniepokojeni tym zjawiskiem. „Niebo na chwilę pojaśniało i poczułem się dziwnie, bo to nie mógł być piorun” – napisał jeden z internautów. „Co to była za kula ognia? Myślałem, że to koniec świata!” – czytamy w innym komentarzu.

Zobacz także

Wielka kula ognia to najprawdopodobniej bolid, czyli spadający meteor, który spalił się w atmosferze. Swoją jasność zawdzięcza temu, że jego wielkość dochodzi nawet do kilkunastu centymetrów. Kiedy taki obiekt znajdzie się w atmosferze, spali się, pozostawiając po sobie bardzo świetlisty ślad.

Eksperci twierdzą, że tajemnicza kula mogła być częścią roju taurydów – meteorów, których rój można obserwować co roku na niebie na przełomie października i listopada.