Zamknij

Potężna lawina wdarła się do hotelu. Goście zostali ewakuowani [ZDJĘCIA]

Redakcja
16.01.2019 11:49
Lawina osunęła się na hotel w Niemczech
fot. Twitter/City Report - pnr24

W jednej z turystycznych miejscowości w Niemczech zeszła ogromna lawina, która osunęła się na hotel. Konieczna była ewakuacja 100 osób przebywających w ośrodku. W mediach społecznościowych pojawiły się materiały z miejsca zdarzenia.

Lawina w południowej części Niemiec była na tyle potężna, że dosłownie wdarła się do hotelu w miejscowości Balderschwang, zmiatając wszystko, co stanęło na jej drodze. 

Lawina zniszczyła hotel w Niemczech

Jak podają lokalne media, lawina miała około 300 metrów szerokości. Podczas osunięcia się tej potężnej pokrywy śnieżnej, nikt z gości hotelowych nie został ranny. Lawina spowodowała jednak wiele poważnych zniszczeń w hotelowym kompleksie. Rzeczniczka powiatu Oberallgäu potwierdziła, że ewakuowano 100 gości, którzy przebywali w hotelu w Balderschwang. Schronienie znaleźli w sąsiednich wioskach.

Z powodu złych warunków pogodowych 1100 osób, przebywających w Balderschwang, odciętych jest obecnie od świata i nie może opuścić miejscowości. Śnieg wciąż pada, a niebezpieczeństwo lawinowe, również w okolicach dróg, nie ustaje. Dojazd do Balderschwang jest także niemożliwy.

Przeczyta także: Lawina w Tatrach. Ratownicy TOPR przeszukują teren 

Zagrożenie lawinowe w Europie

W różnych częściach Austrii, Niemiec i Szwajcarii władze ostrzegają mieszkańców przed dalszymi opadami śniegu. Apelują o ostrożność z powodu zwiększonego ryzyka lawinowego oraz o kontrolowanie grubości pokrywy śnieżnej na dachach domów. 

W ostatnich dniach w Europie Środkowej dziesiątki ludzi straciło życie w wyniku groźnej zimowej pogody. Po niemieckiej stronie Alp obowiązuje czwarty, zaś po austriackiej piąty stopień zagrożenia lawinowego. 

Przeczytaj także: Lawiny w Austrii. Nie żyje 5 osób 

Źródło: tvn24.pl

___

RadioZET.pl/NC