Zamknij

Potężne tornado przeszło przez jedno z miast w USA. Nagranie mrozi krew w żyłach

09.06.2021 11:57
Tornado
fot. Shutterstock

Na facebookowej grupie "Kataklizmy w Polsce i na świecie" pojawiło się wideo, które pokazuje tornado, jakie przeszło w ostatnim czasie przez miasto w stanie Kolorado w USA. Internauci są zszokowani tym widokiem. "Współczuję mieszkańcom" - piszą w komentarzach.

Już od kilku tygodni w Stanach Zjednoczonych trwa sezon na trąby powietrzne. Te spektakularne i jednocześnie niebezpieczne zjawiska regularnie nawiedzają różne regiony kraju. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że w ciągu kilkudziesięciu godzin przez USA przeszło 20 trąb powietrznych, które spowodowały liczne zniszczenia.

Tym razem taki żywioł zarejestrowano w okolicach miasta Platteville leżącego niedaleko Denver w Kolorado. Potężne tornado doprowadziło do zniszczeń wielu nieruchomości, w tym 2 domów. Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje skalę zjawiska. Musicie to zobaczyć.

Potężne tornado przeszło przez jedno z miast w USA. Nagranie mrozi krew w żyłach

W poniedziałek w okolicach miasta Platteville w stanie Kolorado pojawiło się potężne tornado. Żywiołowi towarzyszyły wyładowania elektryczne i bardzo silny wiatr, który niszczył wszystko na swojej drodze. Na szczęście obyło się bez ofiar, ale w wyniku zjawiska ucierpiały liczne nieruchomości. Zagraniczne media podają informację, że przynajmniej 2 domy zostały zniszczone.

Do sieci trafiły liczne zdjęcia oraz nagrania, które ukazują siłę tego zjawiska. Szczególne wrażenie robi materiał, jaki udostępniła na swoim facebookowym profilu grupa "Kataklizmy w Polsce i na świecie".

SPEKTAKULARNE nagranie tornada, które uformowało się w obrębie miejscowości Platteville w amerykańskim stanie Kolorado w dniu 7 czerwca. Rany, co za obłędny widok! Nieznana jest jeszcze klasyfikacja tornada w skali EF, ale wiadomo, że uszkodzonych/zniszczonych zostało kilka/kilkanaście domów i przyczep. Poza tym odnotowano przerwy w dostawie prądu - czytamy w podpisie posta, jaki twórcy grupy zamieścili w mediach społecznościowych.

Materiał mrozi krew w żyłach, co potwierdzają obserwatorzy fanpage'a.

Współczuję mieszkańcom.

 

Umarłabym ze strachu.

 

Ale bestia - piszą w komentarzach internauci.

A wy chcielibyście coś takiego zobaczyć na żywo?

Źródło: Facebook/Kataklizmy w Polsce i na świecie, The Denver Channel