Zamknij

Powstaje luksusowy kurort nad Morzem Adriatyckim. Stanie w miejscu dawnej bazy wojskowej

Nina Czochara
29.04.2019 11:46
Portonovi
fot. shutterstock

W najbliższym czasie Czarnogóra będzie mogła pochwalić się luksusowym, nadmorskim kurortem. Nowy, wakacyjny obiekt -  Portonovi - powstaje w miejscu dawnej bazy militarnej Jugosławii. Pierwsza faza jego otwarcia planowana jest na czerwiec 2019 roku.

Portonovi, niegdyś baza militarna Jugosławii, dziś teren Czarnogóry, ma być jednym z najbardziej luksusowych nadmorskich kurortów w Europie. Choć pierwszy etap otwarcia zaplanowany jest na czerwiec bieżącego roku, obiekt ma ruszyć pełną parą dopiero rok później. Cała inwestycja będzie kosztować ok. 700 mln euro. 

Portonovi: przystań, promenada i luksusowe knajpy

Luksusowy kurort wraz z mariną powstaje na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, w pobliżu miasteczka Kumbor nd Zatoką Kotorską. Cały projekt jest efektem prawie dziewięcioletnich planów i konstrukcji londyńskich architektów z Harper Downie.

W Portonovi będzie się znajdować przystań z ponad 200 miejscami postojowymi dla łodzi i bajecznym widokiem na okolicę. Do tego promenada pełna palm, ekskluzywnych sklepów oraz restauracji. Do dyspozycji gości będzie również ponad 200 rezydencji - zarówno tych nowoczesnych, jak i tych stworzonych w tradycyjnym, śródziemnomorskim stylu.

Na terenie Portonovi znajdzie się też pierwszy w Europie hotel sieci One&Only. W obiekcie zaplanowano zaplecze SPA, kilka basenów zewnętrznych, a nawet sztuczną plażę. Na miłośników aktywnego spędzania czasu będzie czekać klub tenisowy. Kolejnym atutem ośrodka ma być bujna roślinność w postaci palm, sosen oraz cyprysów. Dostępny dla odwiedzających będzie również  wiekowy kościół, zbudowany z kamienia. Obecnie świątynia  jest poddawana renowacji.

Kurort znajduje się zaledwie około godziny jazdy samochodem od popularnego chorwackiego miasta - Dubrownika. Celem ośrodka jest promocja Czarnogóry jako miejsca do luksusowego spędzania czasu nad Adriatykiem, co wiąże się również z wysokimi cenami. 

Przeczytaj także:

• Czarnogóra. Oto 6 najpiękniejszych miejsc

• W Chorwacji powstanie najdłuższa kolejka linowa Europy. Projekt robi wrażenie 

Źródło: telegraph.co.uk

___

RadioZET.pl/NC