Zamknij

Powstaje "najstraszniejszy" rollercoaster na świecie. Atrakcja tylko dla odważnych

Redakcja
17.08.2018 15:50
Yukon Striker
fot. canadaswonderland.com

To będzie najdłuższy, najszybszy i najwyższy dive coaster na świecie. Nowa, estremalna atrakcja zostanie oddana do użytku w Kanadzie już w przyszłym roku. 

To bardzo dobra wiadomość dla miłośników adrenaliny. Nowa, superszybka i długa kolejka "Yukon Striker" powstaje w parku Wonderland, na przedmieściach Toronto. Wielbiciele ektremalnych rozrywek już zacierają ręce. 

"Yukon Striker": wszystko co naj

Według przedstawicieli parku nowo powstająca kolejka będzie najdłuższym, najszybszym i najwyższym dive coasterem na świecie.

Co to oznacza w praktyce? 1105 metrów długości, maksymalną prędkość 130 km/h oraz czas przejazdu trwający 3 minuty 25 sekund. Na całej trasie powstaną 4 pętle, po których z ogromną prędkością mknąć będzie kolejka. Ale to nie wszystko. Punktem kulminacyjnym będzie, kiedy kolejka wjedzie na najwyższy punkt (na wysokości ok. 76 metrów) i zawiśnie nad krawędzią na 3 sekundy, by potem spaść pionowo w dół z oszałamiającą prędkością. Na samym wideo widać, jakich emocji można się spodziewać.

Nie brzmi wystarczająco strasznie? Wagoniki kolejki mają mieć przezroczystą podłogę, przez którą będzie widać wszystko to, co znajduje się pod nami. Nowa atrakcja "Yukon Striker" ma być oddana do użytku wiosną 2019 roku. Skuszą się z pewnością miłośnicy najbardziej ekstremalnych przeżyć.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC