Zamknij

Powstaje pierwsza chrześcijańska linia lotnicza. Przewoźnik zapewnia brak opłat za bagaż

Redakcja
27.12.2018 13:37
Samolot
fot. Shutterstock

Judah 1 - tak się nazywa zakładana w Stanach Zjednoczonych linia lotnicza. Według przewoźnika będzie to pierwsza chrześcijańska linia lotnicza na świecie.

Przewoźnik wywodzi się z USA i swoją główną bazę będzie miał na lotnisku North Texas Regional Airport. Linia lotnicza była już zarejestrowana od kilku lat jako prywatny przewoźnik, ale w ostatnim czasie pochwaliła się, że otrzymała certyfikat od amerykańskiego urzędu lotniczego FAA i wkrótce zacznie wykonywać regularne loty pasażerskie. Jednocześnie Judah 1 przekonuje, że będzie pierwszą chrześcijańską linią lotniczą na świecie.

Judah 1: chrześcijański przewoźnik w USA

Na razie amerykańska linia dysponuje tylko jednym samolotem Douglas MD-80, ale w przyszłym roku zamierza powiększyć flotę o kolejne 5 maszyn MD-80 oraz 2 Boeingi 767. W ciągu pięciu najbliższych lat flota przewoźnika ma urosnąć do ponad 20 samolotów.

Jak tłumaczą przedstawiciele linii, jej celem będzie przewożenie przedstawicieli kościołów i organizacji misyjnych, a także głoszenie Słowa Bożego za pomocą samolotów.

"Twoje ręce, Boża miłość, Nasze skrzydła" - tak brzmi oficjalny slogan powstającego przewoźnika. Zgodnie z założeniami przynajmniej na początku linia będzie wykonywać krajowe loty czarterowe dla kościołów i organizacji misyjnych. 

Nieznana jest też na razie siatka połączeń nowej linii lotniczej – wiadomo jedynie, że na razie realizowane będą przede wszystkim loty krajowe, a międzynarodowe – w kolejnych latach.

Zobacz także

Brak opłat za bagaż i większe limity walizek

Przedstawiciele Judah 1 twierdzą, że nie będą niskokosztowym przewoźnikiem, a ceny biletów będą porównywalne do tradycyjnych przewoźników. Ale linię lotniczą ma wyróżniać absolutny brak jakichkolwiek opłat za bagaż i znacznie większe limity walizek niż w regularnych liniach.

To nie pierwsze w historii próby stworzenia chrześcijańskich linii lotniczych. W latach 1985-1987 funkcjonował amerykański przewoźnik pod nazwą The Lord's Airline, czyli dosłownie "Boża Linia". Wykonywał on loty w głównej mierze czarterowe m.in. z Miami do Tel-Awiwu.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl, pasazer.com

___

RadioZET.pl/NC