Zamknij

Powstaje podwodny park rozrywki dla nurków. Otwarcie jeszcze w tym roku

Redakcja
24.01.2019 11:26
Park wodny w Bahrajnie
fot. Bahrain Tourism and Exhibitions Authority

W Bahrajnie trwa budowa największego podwodnego parku rozrywki na świecie. Według planów ta gigantyczna inwestycja będzie gotowa przed latem 2019 roku. Największą atrakcją ma być wrak Boeinga 747.

Największy na świecie, podwodny park rozrywki powstaje w Bahrajanie, w wodach Zatoce Perskiej. "Disneyland dla fanów nurkowania" - tak mówi się o tej gigantycznej inwestycji, która ma być gotowa jeszcze w tym roku. 

Podwodny park rozrywki z wrakiem Boeinga

W całej Zatoce Perskiej nie brakuje miejsc, w których nurkowie mogą podziwiać rafy koralowe, podwodne krajobrazy, a nawet wraki statków. Jednak to, co za kilka miesięcy zaoferuje Bahrajn, ma być prawdziwą rewolucją, szczególnie dla pasjonatów nurkowania. 

Podwodny park rozrywki będzie skupiony wokół nurkowania, a jego rozkład opracowali najlepsi eksperci z Bliskiego Wschodu. Największą atrakcją parku, obejmującego powierzchnię 100 tys. m2będzie możliwość pływania przy wraku zatopionego Boeinga 747. Na dnie znajdą się też rafy koralowe i rzeźby, które z czasem w naturalny sposób będą obrastać roślinami i koralowcami. Dodatkowo zaplanowano specjalnie zbudowany i zatopiony budynek, który będzie wierną kopią tradycyjnych domów, w jakich mieszkali bahrajńscy kupcy.

Zobacz także

Park wodny ma nie tylko dostarczać rozrywki turystom, ale także być cennym źródłem informacji na temat ekosystemu w Zatoce Perskiej. Inwestycja prowadzona jest we współpracy Najwyższej Rady ds. Środowiska w Bahrajnie.

Bahrajn od kilku lat bardzo intensywnie inwestuje w turystykę i stara się przyciągnąć jak najwięcej zagranicznych gości. Powstają nowe, luksusowe hotele – w tym spektakularny Shangri-La na samym wybrzeżu, którego otwarcie planowane jest na 2022 rok. Powstał też zupełnie nowy terminal lotniska warty 1,1 mld USD, który docelowo ma obsługiwać nawet 14 mln pasażerów rocznie.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC