Zamknij

Powstaje sieć hotelowa jak tania linia lotnicza. Cena za nocleg jest zachęcająca

Redakcja
23.10.2018 16:28
Zip Hotel
fot. Instagram/Financemonthly

Nowo powstająca globalna sieć hotelowa Zip ma zrewolucjonizować nasze podróże. Założeniem nowej marki jest oferowanie pokoi niewielkich, ale komfortowych, bez niepotrzebnych udogodnień i przede wszystkim - w niskiej cenie.

Za tanią siecią hotelowa Zip stoi firma Whitbread, do której należą m.in. restauracje, sieci kawiarni oraz Premier Inn – największa sieć hotelowa w Wielkiej Brytanii.

Hotelowy low-cost?

Założenie firmy Zip jest proste - chodzi o przyciągnięcie klientów, dla których najważniejsza jest cena, a większość udogodnień – niekoniecznie potrzebna. Grupą docelową mają być głównie młodzi podróżni. Jak będzie wyglądał pokój?

Oferowane pokoje mają być niewielkie (około 8,5 km2 powierzchni), ale jednocześnie wygodne i luksusowe. W standardzie będzie jedno lub dwa łóżka. Wnętrza pokoi mają być eleganckie - za projekt odpowiada bowiem ta sama firma, która tworzyła kabiny pierwszej klasy dla linii Air France-KLM czy Lufthansy. Dla gości będzie dostępne darmowe Wi-Fi. Trzeba będzie jednak dopłacić za codzienne sprzątanie - około 5 GBP. 

Zip Hotel
fot. premierinn.com

Będzie można też dodatkowo wykupić śniadanie we wspólnej części hotelu (niecałe 4 GBP), która wieczorem zamienia się w bar. Warto jednak mieć świadomość, że w niektórych pokojach... nie będzie okien, a zamiast tego mocne oświetlenie.

Zobacz także

90 złotych za noc

Hotele sieci Zip mają powstawać przede wszystkim na przedmieściach i z dala od centrum miasta. Pierwszy tego typu obiekt zostanie otwarty na początku przyszłego roku w Cardiff, a kolejny kilka miesięcy później w Southampton (w Wielkiej Brytanii). Ceny mają się zaczynać od 19 GBP za noc, czyli ok. 92 złotych. Whitbread nie wyklucza pojawienia się taniej marki w innych europejskich krajach.

W komunikacie prasowym Whitbread poinformowano, że sporządzono badania, z których okazało się, że wielu klientów jest gotowa zrezygnować z wielu udogodnień, takich jak przestrzeń czy lokalizację hotelu, po to, by cena była odpowiednio niska. Czy pomysł na hotelowy low-cost się przyjmie? Wszystko okaże się w przyszłym roku. 

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC