Zamknij

Powstaje wyspa tylko dla kobiet. SuperShe Island zaprasza na "wakacje od mężczyzn"

Redakcja
12.02.2018 12:20
Powstaje wyspa tylko dla kobiet. SuperShe Island zaprasza na "wakacje od mężczyzn"
fot. Jacob Lund/Fotolia

Na Morzu Bałtyckim, na prywatnej wyspie, powstaje kurort przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Pierwsze turystyki będą mogły odwiedzić SuperShe Island już w czerwcu. 

Autorką nietypowego projektu jest Kristina Roth, amerykańska bizneswoman. Była szefowa firmy konsultingowej wpadła na pomysł stworzenia wakacyjnego kurortu, w którym będą wypoczywać tylko kobiety.

Aby zrealizować swój plan, Roth postanowiła kupić jedną z niewielkich wysp w pobliżu Finlandii, około godzinę drogi od lotniska w Helsinkach. SuperShe Island – bo tak nazywa się wyspa – ma nieco ponad 3 km2 powierzchni i jest w całości porośnięta lasem iglastym. Jeszcze w tym roku miejsce to ma stać się luksusowym kurortem ze spa i udogodnieniami wyłącznie dla kobiet.

SuperShe island
fot. Instagram/supershesnaps

Skąd pomysł na stworzenie miejsca, do którego wstęp będą miały tylko kobiety? Jak podkreśla sama autorka projektu, nie chodzi tutaj o nienawiść do mężczyzn. Roth chce po prostu dać kobietom możliwość odetchnięcia od codzienności i skupieniu się wyłącznie na sobie. Z obserwacji amerykańskiej bizneswoman wynika, że kobiety w towarzystwie mężczyzn nie potrafią się zrelaksować, bo skupiają się na tym, aby przez cały czas dobrze wyglądać.

Kristina zauważyła podczas swoich ostatnich wakacji w Malibu, że: "kiedy tylko w okolicy pojawiał się facet, kobiety natychmiast szukały szminek i myślały tylko o tym, jak wyglądają" - przyznała w wywiadzie dla "The Post". "Pomyślałam wtedy, że nie skupiamy się na sobie, tylko na facetach" – dodała.

Na razie z wyspy korzystają tylko przyjaciółki i znajome Amerykanki, ale od czerwca dostępna będzie dla innych chętnych. Na chwilę obecną nie wiadomo, ile będzie kosztował pobyt na SuperShe Island, ale cennik może zostać wkrótce opublikowany.

Źródło: independent.co.uk, wp.pl

___

RadioZET.pl/NC