Zamknij

Powstał najdłuższy szklany most na świecie. Już same zdjęcia przyprawiają o dreszcze

Redakcja
02.01.2018 16:23
Powstał najdłuższy szklany most na świecie. Już same zdjęcia przyprawiają o dreszcze
fot. East News

Niezwykły most został zbudowany w chińskiej prowincji Hebei. Ma niemal pół kilometra długości i zawisł nad 200-metrową przepaścią. Nie każdy jest jednak w stanie go przejść o własnych siłach. Patrząc w dół, niektórzy tracą równowagę i potrzebują pomocy specjalnych asystentów, aby dotrzeć na drugą stronę przezroczystej konstrukcji. 

To bez wątpienia atrakcja tylko dla odważnych. Niezwykły most w Shijiazhuang, w prowincji Hebei, otwarto dla turystów 24 grudnia. Szklana konstrukcja jest najdłuższym tego typu obiektem na świecie - ma aż 488 metrów długości! Widoki z mostu są naprawdę niesamowite, chociaż u niektórych zamiast zachwytu wywołują… zawroty głowy.

Szklany most
fot. East News

O atrakcji zrobiło się głośno tuż po jej oficjalnym otwarciu. I nie ma się czemu dziwić. Spacer w takim miejscu robi wrażenie. Wystarczy spojrzeć w dół i zobaczyć pod stopami 200-metrową przestrzeń. Niemal pół kilometrową drogę zbudowano z ponad tysiąca szklanych płyt o grubości 4 centymetrów. Niestety nie wszyscy są w stanie poradzić sobie z przemierzeniem przezroczystego mostu. Na miejscu są dostępni specjalni asystenci, którzy pomagają przejść na drugą stronę konstrukcji.  

Szklany most
fot. East News

Inżynierowie odpowiadający za budowę mostu zapewniają, że konstrukcja jest w stanie utrzymać nawet 3 tys. osób. Aby jednak zapewnić komfort i bezpieczeństwo turystom, organizatorzy wpuszczają na szklaną atrakcję maksymalnie 600 osób.

Zanim zdecydujemy wybrać się na szklany most, powinniśmy zobaczyć zdjęcia. Niektórym, już od samego patrzenia, może zakręcić się w głowie. 

___

RadioZET.pl/NC