Zamknij

Powstał szklany punkt widokowy nad przepaścią. Ta atrakcja przyprawia o dreszcze

Redakcja
10.07.2018 12:10
Szklany punkt widokowy w Chinach
fot. YouTube/screen

Była już szklana kładka „pękająca” pod stopami oraz najdłuższy przezroczysty most na świecie. Teraz przyszła pora na kolejną ekstremalną atrakcję w Chinach. Jest nią szklany taras widokowy nad ponad 200-metrową przepaścią. Jedni są zachwyceni, inni... przerażeni. 

Szklany punkt obserwacyjny znajduje się w prowincji Guangdong, nad doliną Gulongxia, w południowo-wschodniej części Chin. Ta mrożąca krew w żyłach atrakcja, choć została oficjalnie otwarta pod koniec czerwca, już cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. 

Szklany punkt widokowy ponad 200 metrów nad przepaścią [WIDEO]

Przezroczysta platforma zawisła nad przepaścią, na wysokości ponad 200 metrów. Składa się z dwóch szklanych chodników, które prowadzą na okrągły taras widokowy, z którego rozciąga się fantastyczna panorama, m.in. z bujnymi, zielonymi lasami oraz wodospadami. Widoki tarasu są naprawdę niesamowite, chociaż u niektórych zamiast zachwytu wywołują… zawroty głowy. I nie ma się czemu dziwić, bo już sam filmik przyprawia o dreszcze.

Nowa chińska atrakcja u niektórych turystów wywołuje tak silne emocje, że zaczynają płakać i nie chcą puścić barierki. Bez wątpienia jest to miejsce dla osób o mocnych nerwach.

Zobacz także

Ekstremalna atrakcja warta 134 miliony złotych

Jak zapewniają eksperci, nie ma się jednak czego obawiać. Szkło, z którego platforma została wybudowana, jest przejrzyste, ale bardzo wytrzymałe. Konstrukcja wspierana jest trzema warstwami paneli z hartowanego szkła. Podobno konstrukcja może wytrzymać ciężar równy 20 tonom. Kładka kosztowała 238 milionów juanów chińskich, czyli ok. 134 miliony złotych.

O atrakcji zrobiło się głośno tuż po jej oficjalnym otwarciu. I nie ma się czemu dziwić. Spacer w takim miejscu robi wrażenie. Wystarczy spojrzeć w dół i zobaczyć pod stopami 200-metrową, zapierającą dech w piersiach przestrzeń. 

To nie pierwsza tego typu atrakcja w Chinach. Pod koniec ubiegłego roku w prowincji Hebei otwarto najdłuższy szklany most na świecie. Ma niemal pół kilometra długości i zawieszony jest nad 200-metrową przepaścią. 

Zobacz także

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC